Fajna atmosfera i zabawa na Motylewskiej biesiadzie

Słoneczne niedzielne popołudnie, 21 września, już po raz czwarty, stało się idealną okazją do spotkań z mieszkańcami osiedla Motylewo w Pile na tradycyjnej biesiadzie, która została przygotowana przez Zarząd Osiedla, na czele z przewodniczącym Markiem Andruszkiewiczem. Okazją do świętowania było  m.in. ukończenie pierwszego etapu odcinku ul. Orlej od skrzyżowania z ul. Poznańską.

– Biesiada, którą organizujemy to doskonała okazja integracji społeczności osiedlowej, ale również możliwość wzięcia udziału w licznych konkursach z nagrodami. Tradycyjnie wybraliśmy najładniejszy ogród na naszym osiedlu. W tym roku państwo Markiewiczowie z ulicy Kruczej zdobyli ten zaszczytny tytuł, który przyznała kapituła konkursowa. Był konkurs na najlepsze przygotowane potrawy z komponentów z przydomowego ogródka, konkurs na największe owoce czy warzywa z ogródka. W tamtym roku mieliśmy przeolbrzymie brzoskwinie, a w tym roku mamy dynie, kapusty. Dla dzieci przygotowaliśmy konkursy plastyczne, a nagrody wręczył Krzysztof Szewc, zastępca prezydenta Piły – mówi Marek Andruszkiewicz, przewodniczący Zarządu Osiedla Motylewo. – Po frekwencji widać, że warto tę imprezę organizować. Mam nadzieję, że do kolejnej Biesiady Motylewskiej będzie zrealizowana do końca budowa ul. Orlej – konkluduje Andruszkiewicz.

Ponieważ od wieków ludzi łączy ogień, to na osiedlu Motylewo była możliwość upieczenia kiełbasek, które ufundowała pani Katarzyna Stokłosa. Pani Katarzyna był również fundatorkom pysznego smalcu ze skwarkami, a także ufundowała stroje dla młodych piłkarzy reprezentujących osiedle Motylewo w III Międzyosiedlowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezydent Miasta Piły,  Radnych Rady Miasta Piły oraz mieszkańców osiedli Staszyce i Motylewo.

Tradycją stały się mecze piłki nożnej pomiędzy mieszkańcami Motylewa, a najbliższym sąsiadem, czyli osiedlem Staszyce. Była to doskonała okazja spotkać się, pograć w piłkę, a potem pobiesiadować do późnych godzin wieczornych.

Sebastian Daukszewicz

fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej10

fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej46 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej11 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej12 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej13 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej14 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej15 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej16 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej17 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej18 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej19 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej20 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej21 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej22 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej23 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej24 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej25 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej26 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej27 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej28 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej29 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej30 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej31 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej32 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej33 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej34 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej35 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej36 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej37 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej38 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej39 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej40 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej41 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej42 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej43 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej44 fajna_atmosfera_i_zabawa_na_motylewskiej45