Trwa Zbiórka Środków na wyjazd do Danii na Międzynarodowe Zawody FrameRunningu

Ekipa 14 osób – naszych zawodników wraz z trenerami ma szansę pojechać na Międzynarodowe Zawody Frame Running w Danii, które odbędą się w Kopenhadze od 7 do 14 lipca 2024 r. By w lipcu mogli stanąć na promie i zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami w tej dyscyplinie sportu, uzbierać musimy 56.000 zł. Wiele razy udowodniliśmy, że niemożliwe staje się faktem – tym razem również to zrobimy!

 

W roku 2018 FrameRunning został wpisany w poczet dyscyplin paralekkoatletycznych i pojawił się w Berlinie podczas Mistrzostw Europy dla Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce – nasza zawodniczka, Karolina, weszła do finału biegu na 100 metrów i zajęła 8 miejsce, młodziutka Marcelina zajęła natomiast lokatę wyżej. Natomiast w 2021 roku zawodniczka sekcji pilskiej, Zofia Kałucka, uzyskała pierwszy w historii medal dla Polski na dystansie 100 m. Zajęła trzecie miejsce i poprawiła swój rekord życiowy o prawie dwie sekundy. W lipcu 2023 zawodniczka pilskiej sekcji Magdalena Andruszkiewicz zdobyła pierwszy dla reprezentacji Polski srebrny medal na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach.

 

Wyjazd do Danii wiąże się z ogromnymi kosztami – na kwotę blisko 56 tysięcy złotych składa się wiele czynników, m.in.:

  • opłata startowa i kwalifikacyjna – 720 zł od zawodnika
  • zakwaterowanie i wyżywienie zawodników i trenerów – 2500 zł/osoba
  • koszty transportu (wynajem autobusu, koszty paliwa, opłaty promowe) – 450-500 zł/osoba

 

Do tego dochodzą biało-czerwone stroje dla naszej ekipy – po raz kolejny jako jedyni będą reprezentować nasz kraj – napoje i odżywki dla zawodników.

 

Profesor Dega powiedział niegdyś, że „ruch to lek, który nie ma opakowania (…) a przekazanie go z sercem i umiejętnością czyni ten ruch niezastąpionym”. Ruch zapoczątkował wszystko –  pasję naszych zawodników, ich waleczność, sportowego ducha i profesjonalizm.

 

W swój rozwój niepełnosprawni sportowcy, ich rodziny i trenerzy włożyli ogrom pracy. Pozwólmy, by ich wysiłek zaowocował! By mogli mierzyć się z najlepszymi i udowodnić, że to właśnie oni są górą!

 

Link do zbiórki:  https://zlotowiankahelp.pl/cel/wyjazd-do-danii-na-miedzynarodowe-zawody-frame-running

 

Fundacja Złotowianka