Ostatni moment, by zdecydować się na „Wakacje z WOT”

Spędź wakacje z wielkopolską „Dwunastką”! Letni czas można wykorzystać pożytecznie i aktywnie – np. na szkoleniu wojskowym, nie tracąc godzin lekcyjnych. Nie zwlekaj, zadzwoń do naszego rekrutera i złóż dokumenty już dziś!

 

Dwa terminy „Wakacji z WOT” w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

 

Pierwszy termin już 28 czerwca. Szkolenie podstawowe (szesnastodniowe, zakończone przysięgą wojskową 13 lipca) kierowane jest do osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wojskiem. Równocześnie, prowadzone jest szkolenie wyrównawcze (ośmiodniowe) dla osób, które mają zamiar powrócić do munduru. Drugi termin to 16 sierpnia. Szkolenie podstawowe również kończyć będzie uroczysta przysięga wojskowa 31 sierpnia.

 

Kto może zgłosić się do „Wakacji z WOT”?

 

Do służby w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie i studenci powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. 12. WBOT prowadzi szkolenie w ramach programu zarówno dla osób z Wielkopolski, jak i Ziemi Lubuskiej. Po ukończeniu szkoleń, Terytorialsi trafią na dalsze szkolenie w ramach ćwiczeń rotacyjnych do macierzystych batalionów.

 

– „Wakacje z WOT” odbędą się u nas już piąty raz. Jest to doskonała okazja, aby zostać żołnierzem. Młode osoby nie tracą dzięki temu czasu nauki. Gwarantujemy aktywne i ciekawe spędzenie 16 dni wakacji. Muszę podkreślić jednak, że należy przygotować się na prawdziwe wyzwanie, jakim jest szkolenie wojskowe – tłumaczy ppłk Dariusz WYRZYKOWSKI, dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

 

Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój.

WOT – połączenie służby z pracą zawodową

 

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli, wykładowców, czy rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

 

Jak zostać żołnierzem 12. WBOT?

 

Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekrutrem – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ ! Wniosek o powołanie możesz złożyć także bezpośrednio w  Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

 

por. Anna JASIŃSKA – PAWLIKOWSKA

foto: DWOT

12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej