Wałcz. Areszt za posiadanie narkotyków i kolejne zatrzymanie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 39 letniego mieszkańca gminy Wałcz, który posiadał w miejscu zamieszkania znaczne ilości substancji psychotropowej. Ani prokurator ani sędzia nie uwierzyli, że ponad 300 gramów amfetaminy 39 latek miał na własny użytek jak tłumaczył. Za ten przestępczy proceder postanowieniem Sądu Rejonowego w Wałczu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego przeprowadzili kolejną trafną realizację dotyczącą przestępczości narkotykowej i wyeliminowali zabronione substancje psychoaktywne z obiegu. W tej sprawie zatrzymany został 39 letni mieszkaniec gminy Wałcz, który w miejscu zamieszkania posiadał znaczne ilości substancji psychotropowej w ilości ponad 300 gramów w postaci amfetaminy.

 

Narkotyki znajdowały się w pomieszczeniu gospodarczym w miejscu zamieszkania. Mężczyzna próbował tłumaczyć zarówno policjantom jak i w Prokuraturze i Sądzie, że narkotyki miał na własny użytek. 39 -letni mieszkaniec gminy Wałcz został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych i udzielania.

 

Materiał zgromadzony przez policjantów dla Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wałczu był podstawą do skierowania wniosku do Sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd aresztował 25-latka na 3 miesiące. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Poprzez aktywnie prowadzone policyjne działania już kolejnego dnia zatrzymali 40 letniego mieszkańca powiatu, który również posiadał w miejscu zamieszkania narkotyki w postaci amfetaminy mniejszej wagi.

 

Pamiętajmy! Każda forma kontaktu z narkotykami jest szkodliwa. Dlatego ich posiadanie, produkcja i udostępnianie innym osobom jest zabronione i ścigane przez wymiar sprawiedliwości.

 

KPP Wałcz