Flaga gotowa, czy będzie rekord?

plakat_rekord guinessa

3 maja w Pile odbędzie się druga próba bicia rekordu Guinnessa w jak największej liczbie osób niosących flagę jednocześnie. Aby udało się pobić rekord musi być 2140 osób.

Pierwsza próba została podjęta 11 listopada 2015r., jednak wtedy nie udało się pobić rekordu ponieważ w wydarzeniu wzięło udział ok. 1500 osób. Organizatorzy przedsięwzięcia, Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo, Powiat Pilski i Gmina Piła, liczą że tym razem się uda.

– Chcielibyśmy 3 maja pobić rekord Guinnessa, dlatego zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu całe rodziny, zapraszamy również przedstawicieli organizacji i stowarzyszeń pozarządowych, zawodników i działaczy klubów sportowych, młodzież szkolną, przedszkolaków i seniorów, a także zachęcamy instytucje i zakłady pracy do wystawienia swoich reprezentacji – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Mamy nadzieję, że tym razem będzie nas przynajmniej 2140 osób i uda się pobić rekord.

Zbiórka uczestników bicia rekordu Guinnessa zaplanowana jest na godz. 16.00, na placu przed Zespołem Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi, gdzie odbędzie się też ich rejestracja, liczenie i ustawianie w szyku. Każdy też dostanie opaskę na rękę. Uczestnicy będą nieść 600-metrowej długości flagę uszytą przez pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Kolumna przejdzie ul. Śniadeckich i ul. Dąbrowskiego, a rozformowanie szyku będzie miało miejsce na parkingu przy Wyspie. Cała trasa przemarszu będzie zabezpieczona przez straż miejską i policję.

Szczegóły związane z próbą bicia rekordu Guinnessa znajdują się na oficjalnej stronie wydarzenia na facebooku.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *