Na Jarmarku – dla hospicjum

Członkowie i sympatycy Towarzystwo Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile oraz wolontariusze z pilskich przeprowadzili kolejną zbiórkę publiczną na rzecz budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w naszym mieście. Mimo nie zawsze sprzyjającej aury dzięki hojności mieszkańców Grodu Staszica zebrano 1229,05 zł, 5 euro, 3 eurocenty i 1 pens.

W zbiórkę, która miała miejsce w trakcie Jarmarku Świętych Janów na pilskim deptaku (ul. Śródmiejska i Ossolińskich w dniach 24 – 25 i 27 – 28 czerwca) oprócz członków Towarzystwa włączyli się uczniowie wraz z nauczycielami z pilskich placówek oświatowych: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej („Teatralna”) – wraz z Panią Anną Kucharską, Gimnazjum i Liceum Salezjańskiego (na ul. Dembowskiego) razem z Panią Anną Krause, Zespół Szkół Gastronomicznych i Zespołu Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy (na ul. Brzozowej) z Panią Hanną Zuzia.

Wolontariusze ubrani byli w żółte koszulki z logo Towarzystwa i zaopatrzeni w imienne identyfikatory. Pieniądze zbierane były do oznakowanych puszek, a za każdy datek – darczyńcy otrzymywali naklejkę żonkilka – międzynarodowego symbolu nadziei i idei hospicyjnej. Zbiórka została zorganizowana na mocy decyzji Prezydenta Miasta Piły nr SOZK-VI.5311.1.2014 z dnia 9 stycznia 2014 r.

Zarząd Towarzystwa Pomocy Chorym składa serdeczne podziękowania wolontariuszom, dyrekcji, nauczycielom i uczniom pilskich szkół, wszystkim ludziom dobrej woli za datki do puszek oraz członkom Towarzystwa, a szczególnie Panu Edwardowi Kurgunowi za otwartość i życzliwość dla idei budowy hospicjum stacjonarnego w Pile.

Anna Fons

na_jarmarku_dla_hospicjum10

na_jarmarku_dla_hospicjum25 na_jarmarku_dla_hospicjum11 na_jarmarku_dla_hospicjum12 na_jarmarku_dla_hospicjum13 na_jarmarku_dla_hospicjum14 na_jarmarku_dla_hospicjum15 na_jarmarku_dla_hospicjum16 na_jarmarku_dla_hospicjum17 na_jarmarku_dla_hospicjum18 na_jarmarku_dla_hospicjum19 na_jarmarku_dla_hospicjum20 na_jarmarku_dla_hospicjum21 na_jarmarku_dla_hospicjum22 na_jarmarku_dla_hospicjum23 na_jarmarku_dla_hospicjum24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *