Nie ma pozwolenia na ciężki ruch pojazdów przez Piłę w związku z przebudową mostu na DK 10!

19 września 2019 r. na zwołanej konferencji prezydent Piotr Głowski poinformował o przebudowie mostu na Gwdzie, zaplanowanej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i autostrad. Ta decyzja spowodowała oburzenie u włodarza, ponieważ cały ruch DK 10 zostałby poprowadzony przez Piłę, a to przyczyni się do uszkodzenia dróg, które w ostatnim czasie miasta zostały wyremontowane. Jeśli do takiej sytuacji dojdzie on pierwszy stanie na czele protestu.

– W okolicy Baru Bieszczadzkiego planowany jest remont mostu. Jedna z informacji, która dotarła od projektujących przebudowę i organizację ruchu, była propozycja, aby cały ruch przepuścić przez miasto, czyli alejami Niepodległości, Piastów, Powstańców Wielkopolskich, ulicą Poznańską i Bydgoską. Wszyscy, którzy usłyszeli o takim pomyśle mówili jasno, że to jakieś szaleństwo. Nie ma na taką opcję zgody. Złożyliśmy protest w tej sprawie. Nasze propozycje dotyczyły nie tylko wyprowadzenia ruchu ciężkiego bardzo daleko od Piły i korzystania z innych dróg objazdowych by przebiegał przez tereny niezurbanizowane i niezamieszkane jak Piła, ale też wybudowania mostu tymczasowego, podobnie jak w Obornikach i przeprowadzenia ruchu przez dodatkową przeprawę. Rozmawiając z GDRKiA powiedziałem, że stanę na czele protestów, jeżeli dalsze propozycje będą procedowane w tym kierunku – objazdy przez Piłę. Mam nadzieję, że to nasze zdecydowane stanowisko zostało wysłuchane i zostaną podjęte odpowiednie kroki – mówił Piotr Głowski, prezydent Piły.

Na konferencji prezydent Piły wspomniał także o złożeniu kolejnego wniosku na przebudowę ul. Bydgoskiej i przypomniał o sytuacji, w jakiej znajduje się Piła w kwestii zarządzania dróg. Ta ostatnia kwestia jest widoczna szczególnie na Placu Konstytucji 3 Maja w kierunku wiaduktu. Stąd też mieszkańcy się dziwią, że część dróg, chodników jest wykonana, a część nie. Niestety to wiąże się z brakiem uprawnień miasta do działań na wszystkich drogach.  Miasto Piła nie jest powiatem grodzkim i ma czterech właścicieli dróg – gminnych, powiatowych, wojewódzkich i krajowych. Stąd od wielu lat UM Piły prowadzi kampanię na rzecz grodzkości Piły. Prezydent ma nadzieję, że kiedyś będzie ona miała swój szczęśliwy finał.

Mimo, że nastała już jesień, w Pile  w najbliższym czasie ruszą obiecane remonty ul. Lutyckiej i Wyspiańskiego.

Sebastian Daukszewicz

nie_ma_pozwolenia1_01

nie_ma_pozwolenia1_06 nie_ma_pozwolenia1_02 nie_ma_pozwolenia1_03 nie_ma_pozwolenia1_04 nie_ma_pozwolenia1_05