Niezawodna Klaudia Adamek z Gwardii Piła

niezawodna_klaudia_adamek01

niezawodna_klaudia_adamek02 niezawodna_klaudia_adamek03Na rozgrywanych, po raz pierwszy, mistrzostwach Europy Kadetów /U-18/ z powodzeniem wystąpiła zawodniczka pilskiej Gwardii, Klaudia Adamek, która w biegu na 100 m wywalczyła brązowy medal z wynikiem 11,82.

Ta utalentowana sprinterka, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Edukacji Narodowej w Pile, trenowana przez Romana Marciniaka, zdobyła brąz, wyprzedając czwartą na mecie Zaynab Dosso z Włoch o siedem tysięcznych sekundy, a do srebrnego medalu zabrakło dwóch setnych sekundy. Medal Klaudii ma wymiar, historyczny, ponieważ Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych były rozgrywane po raz pierwszy, a Klaudia zdobyła medal w Tbilisi jako pierwsza z reprezentantów Polski i jest to pierwszy w Historii Polskiej lekkiej atletyki medal na imprezie tej rangi, w tej kategorii wiekowej.

Drugi, tym razem srebrny, Klaudia wywalczyła z koleżankami z reprezentacji – Alicją Potasznik, Martyną Kotwiłą i Karoliną Łozowską w sztafecie szwedzkiej /100 -200-300-400/ ustanawiając przy tym rekord Polski wynikiem 2:08,57s.

Tuż po powrocie z Gruzji, gwardzistka wystartowała w Mistrzostwach Świata juniorów w Bydgoszczy, startując w biegu indywidualnym na 100 m oraz w sztafecie 4 x 100 m. Polki w biegu eliminacyjnym zajęły drugie miejsce z nowym rekordem kraju w tej kategorii wiekowej, po 19-latach, uzyskując wynik 44,55s. W finale zajęły czwarte miejsce z czasem 44,81s.