PIŁA. Laureaci wybrani, nagrody wręczone

Nagrody w konkursach: plastycznym „Nasz misja – zerowa emisja” oraz fotograficznym „Jesień z historią w tle”, wręczył laureatom i wyróżnionym Prezydent Miasta Piły Piotr Głowski.

– Dziękuję wam za udział i aktywność oraz za ambitne i ciekawe prace, które wykonaliście przysłaliście na konkurs. Wiem, że jury miało twardy orzech do zgryzienia i wybór tych najlepszych dokonał się po bardzo długich dyskusjach – powiedział do zgromadzonych prezydent Piły Piotr Głowski.

Celem konkursu plastycznego „Nasz misja – zerowa emisja”, było opracowanie projektu plakatu promującego zrównoważony transport publiczny i inne ekologiczne formy przemieszczania się, a także działania na rzecz promocji projektu: „Poprawa mobilności miejskiej w Pile w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej– ul. Okólna”, kształtowanie postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz umożliwienie doskonalenia zdolności plastycznych i kształtowanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży. W konkursie wzięli udział uczniowie klas V-VIII pilskich szkół podstawowych.

Komisja konkursowa oceniła nadesłane prace plastyczne i wyłoniła laureatów.

I miejsce – Mateusz Świderski (12 lat), Szkoła Podstawowa nr 5 w Pile (nagroda hulajnoga elektryczna).

Dodatkową nagrodą będzie plakat dużego formatu, który zostanie zaprezentowany, na wiatach autobusowych na ulicy 1 Maja.

II miejsce – Agata Matylda Kułak (12 lat), Szkoła Podstawowa nr 6 w Pile (nagroda rower z koszem)

Ta praca zebrała także najwięcej „polubień” w głosowaniu internautów, które odbywało się na Facebooku Miasto Piła. Praca zostanie dodatkowo nagrodzona.

III miejsce – Franciszek Zdzierela (13 lat), Salezjańska Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Pile (nagroda tablet).

Konkurs na plakat pn. „Nasza misja – zerowa emisja” był zrealizowany w ramach promocji projektu: „Poprawa mobilności miejskiej w Pile w przebiegu obwodnicy śródmiejskiej– ul. Okólna” dofinansowanego środkami Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach wyodrębnionej puli środków dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji.

Konkurs fotograficzny „Jesień z historią w tle” był skierowany do uczniów klas s V-VIII z pilskich szkół podstawowych, a na laureatów czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa, której przewodniczył uznany artysta-fotografik, Wojciech Beszterda, oceniała nadesłane przez dzieci i młodzież fotografie przedstawiające historyczne budowle Piły na tle jesiennej aury.

Poniżej przedstawiamy ostateczne wyniki:

I miejsce – Ignacy Kaczmarski, uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile (nagroda aparat fotograficzny „Canon”)

II miejsce – Zuzanna Świrkula, uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile (nagroda tablet)

III miejsce – Nadia Zbroniec – uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile (nagroda tablet)

Swoją nagrodę przyznali również internauci, którzy swojego laureata wybrali głosując na ulubione zdjęcia umieszczone na facebookowej stronie Miasta Piły. Najwięcej “polubień” internautów uzyskało zdjęcie, które wykonała Maja Julita Grela, uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile (nagroda tablet).

Konkursowe jury przyznało również wyróżnienia, które otrzymali:

Maja Julita Grela, która uzyskała wyróżnienie za to samo zdjęcie, które zwyciężyło w głosowaniu internetowym

Małgorzata Kaja, uczennica klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile.

Mikołaj Kucharski, uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Pile

Mikołaj Owsian, uczeń klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile

Nagrodami dla wyróżnionych były słuchawki multimedialne lub głośniki przenośne JBL

Jeszcze raz dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i zaangażowanie.

UM Piły

laureaci_wybrani1_01

laureaci_wybrani1_03 laureaci_wybrani1_02