Przekaż 1% na rzecz budowy hospicjum w Pile

Przekaz_1_proc_hospicjum

Na stronie internetowej Towarzystwa Pomocy Chorym (TPCH) im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile – www.tpch.pila.pl można dokonać odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz Towarzystwa, jako organizacji pożytku publicznego i budowy pierwszego hospicjum stacjonarnego w Pile.

Właśnie tam po prawej stronie znajduje się zakładka e-pity do dwóch darmowych i godnych zaufania programów umożliwiających elektronicznie przez internet rozliczanie deklaracji rocznych PIT za 2014 rok i przekazanie jeden procent podatku dochodowego na ten szczytny cel.
http://tpch.pila.pl/?page_id=159

Oprócz tego można obejrzeć krotki spot promujący idee przekazania 1% na rzecz budowy pilskiego hospicjum:

https://www.youtube.com/watch?v=Qn1B6s8PVFA&feature=youtu.be

Towarzystwo Pomocy Chorym powstało w 1998 roku i istnieje już 17 lat. Jego celem jest sprawowanie wszechstronnej opieki medycznej i społecznej nad osobami niepełnosprawnymi, chorymi przewlekle lub terminalnie oraz ich rodzinami. Towarzystwo prowadzi Poradnię Opieki Paliatywnej w ramach, której zajmuje się chorymi, świadcząc im opiekę lekarską i pielęgniarską w ich domach. Będąc świadomymi ogromu potrzeb oraz wychodząc naprzeciw ludziom chorym i cierpiącym z terenu Powiatu Pilskiego, Towarzystwo podjęło wyzwanie budowy pilskiego hospicjum stacjonarnego, do którego utworzenia potrzebna jest kwota ok. 7 mln zł. W chwili obecnej Towarzystwo jest właścicielem działki pod budowę oraz posiada projekt hospicjum. Wciąż jednak zbiera środki, które zapewnią niezbędny wkład własny przy staraniach się o dofinansowanie z polskich programów regionalnych oraz z funduszy Unii Europejskiej. Patronat Honorowy nad naszą inicjatywą objęli: Prezydent Miasta Piły Pan Piotr Głowski oraz Ordynariusz Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej JE. Biskup Edward Dajczak.

Zarząd i członkowie Towarzystwa składają serdeczne podziękowania dla dotychczasowych darczyńców i zapraszają do odwiedzenia strony Towarzystwa Pomocy Chorym – www.tpch.pila.pl

Anna Fons

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *