Pucharowe granie z beniaminkiem

Pucharowe_granie_z_beniaminkiem

W czwartek, 8 stycznia, o godz. 18:00 zespół PGNiG Nafta Piła podejmie Developres SkyRes Rzeszów w meczu 1/8 Finału Pucharu Polski Kobiet.

Jak co roku, pomiędzy spotkaniami w ramach ORLEN Ligi, zespoły przystępują do meczów o Puchar Polski Kobiet. W wyniku losowania, które odbyło się 16.12.2014 r. w Polskim Związku Piłki Siatkowej, pilskim siatkarkom przypadł do rozegrania mecz z beniaminkiem sezonu 2014/2015, Developresem Rzeszów. Zasady rozgrywania spotkań pucharowych uległy nieco zmianie. Drużyny zagrają bowiem tylko po jednym meczu, a zwycięzcy awansują do kolejnej rundy, w której gospodarzami będą zespoły z niższego miejsca w tabeli.

Zespół z Rzeszowa to sąsiad pilanek w tabeli ligowej. W rundzie zasadniczej  zawodniczkom Developresu udało się jak dotąd wywalczyć 9 punktów i trzy zwycięskie mecze. Podopieczne trenera Łukasza Przybylaka zgromadziły z kolei o 2 punkty mniej niż przeciwniczki, a z wygranych spotkań cieszyły się w tym sezonie tylko dwa razy. Szanse obu zespołów wydają się zatem być wyrównane. Spora przewaga drużyny z Piły tkwi jednak w tym, że mecz w pierwszej rundzie zakończył się w Rzeszowie trzysetowym zwycięstwem pilanek. Daje to nadzieję, że to właśnie siatkarki Nafty wywalczą awans do kolejnej rundy Pucharu Polski Kobiet 2015.

A.K.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *