Rolnicy przeciw niskim cenom skupu

Przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Pile odbył się 27 stycznia protest rolników z powiatu pilskiego. Zgromadzeni sprzeciwiają się niskim cenom skupu żywca wieprzowego, bydła, mleka, a także owoców i warzyw.

W imieniu rolników petycję odczytał i wręczył władzom powiatu pilskiego Józef Kołos: – Byliśmy bardzo mile zaskoczeni, że naszych postulatów wysłuchał niemal cały zarząd powiatu z panem starostą na czele. Otrzymaliśmy zapewnienie, że petycja zostanie wysłana do sejmu RP, sejmowej komisji rolnictwa oraz ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi. Cieszę się, że nasza współpraca z powiatem układa się dobrze.

Zgromadzenie zorganizowały związki rolnicze Samoobrony, Solidarność, przedstawiciele powiatowych kółek i Wielkopolska Izba Rolnicza. W tym samym czasie na terenie całego województwa przed siedzibami pozostałych starostw również zorganizowano rolnicze pikiety, których nadrzędnym celem było wyrażenie sprzeciwu w sprawie budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego na terenie powiatów gostyńskiego i rawickiego.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

rolnicy_przeciw10

rolnicy_przeciw11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *