Rózga zamiast mandatu

Pilscy policjanci wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Pile przeprowadzili 17 grudnia działania profilaktyczne pod nazwą „Mikołaj na drodze”. Tego dnia kierowcy, którzy złamali przepisy, mogli liczyć na taryfę ulgową, czyli rózgi od Św. Mikołaja zamiast mandatu. Akcja nie polegała jedynie na karaniu, gdyż kierowcy stosujący się do obowiązujących przepisów otrzymywali słodkiego czekoladowego mikołajka.

Wybór terminu przeprowadzenia akcji nie był przypadkowy. Zbliżające się święta powodują, że na drogach panuje wzmożony ruch.

– Jest to kolejna nietypowa akcja. Do tej pory w okolicy świąt Wielkanocnych zamiast karać kierowców mandatami, rozdawane były cytryny lub pisanki, jako nagroda za przepisową jazdę. Dziś, na tydzień przed Bożym Narodzeniem cytrynę zamieniliśmy na rózgę, a pisankę na słodki upominek. Ogólnie na naszych drogach jest bezpiecznie. Wpływają na to mandaty nakładane przez policjantów na osoby, które popełniają wykroczenia, ale również takie akcje profilaktyczne jak dziś, aby promować bezpieczną jazdę. Nasze dzisiejsze działanie odbywa się ramach akcji  „Kieruj się rozsądkiem”, stąd też są z nami pracownicy firmy PZU – mówi Andrzej Latosiński z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani nie kryli zaskoczenia takim wyborem mandatu. Jednak jak było można zauważyć podczas tej akcji kierowcy często zapominają włączyć świateł lub zapiąć pasy. Dlatego Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy głównie od naszego postępowania i zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, a przede wszystkim stosowania się do przepisów ruchu drogowego.

Sebastian Daukszewicz

rozga_zamiast_mandatu10

rozga_zamiast_mandatu33 rozga_zamiast_mandatu11 rozga_zamiast_mandatu12 rozga_zamiast_mandatu13 rozga_zamiast_mandatu14 rozga_zamiast_mandatu15 rozga_zamiast_mandatu16 rozga_zamiast_mandatu17 rozga_zamiast_mandatu18 rozga_zamiast_mandatu19 rozga_zamiast_mandatu20 rozga_zamiast_mandatu21 rozga_zamiast_mandatu22 rozga_zamiast_mandatu23 rozga_zamiast_mandatu24 rozga_zamiast_mandatu25 rozga_zamiast_mandatu26 rozga_zamiast_mandatu27 rozga_zamiast_mandatu28 rozga_zamiast_mandatu29 rozga_zamiast_mandatu30 rozga_zamiast_mandatu31 rozga_zamiast_mandatu32

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *