Szydłowo witało złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich z RIO

Kwiatami, gratulacjami, wielkim tortem i z orkiestrą, która zagrała sto lat, mieszkańcy Szydłowa, w piątek 19 sierpnia, witali złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro Natalię Madaj.

Nieco zaskoczona, ale zadowolona wioślarka nie kryła radości z hucznego powitania. To w tej miejscowości spędzała swoje dzieciństwo i tu mieszkają jej rodzice, którzy są niezwykle dumni z córki. Natalia złoto zdobyła wraz ze swoją koleżanką, Magdaleną Fularczyk-Kozłowską w rywalizacji dwójek podwójnych.

– Jest mi niezmiernie miło, że tyle osób się dziś tu pojawiło. Przywitanie było niesamowite. Jestem ciągle wzruszona. Oglądałam nagranie ze strefy kibica, jaką stworzyliście w remizie strażackiej i to jest coś wspaniałego. Powiem szczerze, że w wiosce olimpijskiej moi koledzy wioślarze i nie tylko zazdrościli mi takich kibiców, bo na wsi jednak to się czuje, że stoimy za sobą. To coś niesamowitego. Wszystkim dziękuje za doping. Magda jest na wakacjach, ale też kazała przekazać ogromne od siebie podziękowania, bo nie tylko za mnie trzymaliście kciuki, ale też za nią, bo jesteśmy dwójką, jesteśmy razem na tej łodzi. To jest mój najważniejszy medal w życiu. Już z Gimnazjum musiałam uciec dalej, aby ciężko na ten medal pracować – mówiła wzruszona Natalia Madaj, złota medalistka z RIO.

Natalia urodziła się w Pile, ale dzieciństwo spędziła w pobliskim Szydłowie. Od szkoły podstawowej, poprzez gimnazjum do dziś kontynuuje sportowe tradycje rodzinne. Tata i starszy brat trenowali kolarstwo, mama w szkole grała w siatkówkę, a starsza siostra Agnieszka była również wioślarką. To właśnie dzięki siostrze zaczęła uprawiać wioślarstwo. W 2003 roku dostała się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu i to tam zaczęła codzienny, systematyczny trening. Obecnie jest zawodniczką LOTTO Bydgostia Bydgoszcz.

Nasza dwójka podwójna była jednym z faworytów do medalu. W finale wyprzedziły drugie Brytyjki o prawie sekundę. Trzecie miejsce zajęły Litwinki. Polki przez większość dystansu utrzymywały się na drugim miejscu za Brytyjkami. Jednak zaatakowały 500 m przed metą i wówczas odpłynęły rywalkom dając pokaz siły.

Gratulacje dla naszych wioślarek!

Sebastian Daukszewicz

szydlowo_witalo_zlota00

szydlowo_witalo_zlota65 szydlowo_witalo_zlota01 szydlowo_witalo_zlota02 szydlowo_witalo_zlota03 szydlowo_witalo_zlota04 szydlowo_witalo_zlota05 szydlowo_witalo_zlota06 szydlowo_witalo_zlota07 szydlowo_witalo_zlota08 szydlowo_witalo_zlota09 szydlowo_witalo_zlota10 szydlowo_witalo_zlota11 szydlowo_witalo_zlota12 szydlowo_witalo_zlota13 szydlowo_witalo_zlota14 szydlowo_witalo_zlota15 szydlowo_witalo_zlota16 szydlowo_witalo_zlota17 szydlowo_witalo_zlota18 szydlowo_witalo_zlota19 szydlowo_witalo_zlota20 szydlowo_witalo_zlota21 szydlowo_witalo_zlota22 szydlowo_witalo_zlota23 szydlowo_witalo_zlota24 szydlowo_witalo_zlota25 szydlowo_witalo_zlota26 szydlowo_witalo_zlota27 szydlowo_witalo_zlota28 szydlowo_witalo_zlota29 szydlowo_witalo_zlota30 szydlowo_witalo_zlota31 szydlowo_witalo_zlota32 szydlowo_witalo_zlota33 szydlowo_witalo_zlota34 szydlowo_witalo_zlota35 szydlowo_witalo_zlota36 szydlowo_witalo_zlota37 szydlowo_witalo_zlota38 szydlowo_witalo_zlota39 szydlowo_witalo_zlota40 szydlowo_witalo_zlota41 szydlowo_witalo_zlota42 szydlowo_witalo_zlota43 szydlowo_witalo_zlota44 szydlowo_witalo_zlota45 szydlowo_witalo_zlota46 szydlowo_witalo_zlota47 szydlowo_witalo_zlota48 szydlowo_witalo_zlota49 szydlowo_witalo_zlota50 szydlowo_witalo_zlota51 szydlowo_witalo_zlota52 szydlowo_witalo_zlota53 szydlowo_witalo_zlota54 szydlowo_witalo_zlota55 szydlowo_witalo_zlota56 szydlowo_witalo_zlota57 szydlowo_witalo_zlota58 szydlowo_witalo_zlota59 szydlowo_witalo_zlota60 szydlowo_witalo_zlota61 szydlowo_witalo_zlota62 szydlowo_witalo_zlota63 szydlowo_witalo_zlota64

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *