Tak – dla zdrowia, nie – dla używek!

Najfajniejszy chłopak w klasie pije pod szkołą wino, a najmodniejsza dziewczyna, wychodząc z psem, popala papierosy – to już na szczęście melodia przeszłości. Czasy się zmieniają, a modne są – do czego chcemy przekonać Państwa naszą kampanią – uprawianie sportu i zdrowy tryb życia. Chociaż pokus czyhających na dzieci i młodzież jest obecnie znacznie więcej niż kiedyś – już nie tylko papierosy i alkohol, ale też nowe rodzaje narkotyków i wszechobecne dopalacze – coraz częściej wygrywamy walkę z nimi.

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że jedynymi rzeczami, od których warto się uzależnić są sport i rekreacja. Mając to na uwadze Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zaprasza na III już edycję kampanii „Uzależnia mnie tylko sport”. Od 28 maja do 26 czerwca będziemy spotykali się z mieszkańcami całego regionu podczas rodzinnych biegów organizowanych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będą nagrody i niespodzianki, śmiech, emocje i dobra zabawa!

Organizowane przez nas biegi, na które zapraszamy do Wyrzyska, Krajenki, Wysokiej i Chodzieży, to również okazja do zdobycia fachowej wiedzy i porad na temat walki z uzależnieniami i zasad zdrowego trybu życia oraz do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

– Taka właśnie jest idea naszej kampanii – mówi Leszek Wojtasiak, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Chcemy wyciągnąć dzieci, młodzież i rodziców/opiekunów zza stołów i sprzed telewizorów. Chcemy, żeby spotkali się na świeżym powietrzu i, nawet nie dla czysto sportowych wyników, a dla promowania zdrowia, pobiegli z nami. Z przyjemnością spotkam się z Państwem podczas festynów i biegów – dodaje marszałek Wojtasiak.

Pierwszy bieg już w sobotę 28 maja w Wyrzysku. W kolejne soboty zapraszamy do Krajenki, Wysokiej i Chodzieży. Informacje o zapisach można znaleźć na naszej stronie internetowej: edycja3.uzalezniamnietylkosport.pl

Na wszystkie pytania odpowiedzą koordynatorzy kampanii w samorządach:

Chodzież
Maciej Strzeliński, tel. 507 127 068, mail: promocja@chodziez.pl

Wysoka
Adam Zgryźniak, tel. 67 287 10 04, wew.43, mail: zk@gminawysoka.pl

Wyrzysk
Kamila Bąk, tel. 67 286 41 31, mail: kultura@wyrzysk.pl

Krajenka
Karol Adler, tel.501-215-727 , mail: dyrektorkok@gmail.com

red

tak_dla_zdrowia01

tak_dla_zdrowia02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *