Zamiast golonki miał w reklamówce 1,2 kg amfetaminy

Zamiast_golonki

Policjanci  zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali trzech mieszkańców miasta. Są oni podejrzani o udział w obrocie oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków. Podczas realizacji kryminalni zabezpieczyli ponad 1,2 kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości 30 tys. złotych. Podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

Zatrzymanymi osobami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile interesowali się już od pewnego czasu. Na podstawie zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili, że mogą być oni  w posiadaniu znacznych ilości substancji psychotropowych. Dodatkowo okazało się, że narkotyki mogą być przechowywane w wynajmowanym domu na jednym z pilskich osiedli. Policjanci przystąpili do realizacji w celu potwierdzenia poczynionych ustaleń.

W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze 5 października br. zatrzymali na terenie Piły trzy osoby, dwóch mężczyzn oraz kobietę. Mężczyźni trafili w ręce kryminalnych chwilę po opuszczeniu posesji, która była w zainteresowaniu policjantów. Śledczy ujawnili przy pierwszym z nich kilka gramów amfetaminy, natomiast przy drugim policjanci znaleźli aż 1,2 kilograma narkotyków. Mieszkaniec Piły niósł środki psychotropowe w reklamówce. Na pytanie, co tam ma, odpowiedział, że niesie… golonkę. Wszystkie narkotyki zostały zabezpieczone przez policjantów, a mieszkańcy Piły trafili prosto do policyjnego aresztu. Chwilę później dołączyła do nich koleżanka.

Zatrzymani to mieszkańcy Piły, mężczyźni w wieku 31 i 34 lat oraz 21-letnia kobieta. Sąd Rejonowy w Pile na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pile zastosował wobec 31-letniego mężczyzny i 21-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 34-latek został objęty dozorem Policji. Teraz grozi im kara więzienia odpowiednio do 10 i 5 lat.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *