Żegnaj lato na rok – czyli festyn rodzinny na pilskim Podlasiu

„Lato, lato wszędzie…” – nie, ten fragment tekstu piosenki Formacji Nieżywych Schabuff nie jest adekwatny do otaczającej nas rzeczywistości. Bardziej pasujące do hasającej aury są słowa: „Ale to już było…” spuentowane „Żegnaj lato na rok”. I właśnie w sobotnie popołudnie, 26 września, na placu przy kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP, na pilskim Osiedlu Podlasie, w myśl wyżej przytoczonych słów żegnano zakończone niedawno lato. Uczyniono to podczas corocznego festynu rodzinnego, którego główną częścią był konkurs „Mam talent”.

Zorganizowanemu przez Zarząd i Radę Osiedla oraz Koło TPD Podlasie w Pile festynowi towarzyszyła słoneczna, choć trzeba przyznać nie upalna pogoda. Nie aura była jednak najważniejsza, lecz dobra zabawa, której oddawali się Podlasianie w różnym wieku – od tych ledwo raczkujących, do tych w jesieni życia. Na przykościelnym placu było wesoło, gwarno i przyjaźnie. Organizatorzy zadbali aby nikt nie tylko się nie nudził, ale mógł owe kilka godzin spędzić aktywnie i w pełni usatysfakcjonowany.

Niewątpliwym gwoździem programu był konkurs „Mam talent”, który cieszył się niezwykłym powodzeniem u dzieci i młodzieży. Najliczniejszą grupę uczestników stanowili młodzi piosenkarze, którzy popisywali się swoim kunsztem wokalnym. Byli także tancerze, wśród których rej wodził niespełna dwuletni mistrz breakdance’u. Kolorytu konkursowi dodał popis dwóch małych karateków, którzy nie tylko pokazowo „walczyli” ze sobą, ale także uderzeniem shuto rozpoławiali deseczki.

Dużą popularnością cieszył się wyścig młodych cyklistów, bieg przełajowy, czy wreszcie strzelanie do zapadek, zorganizowane zwyczajowo przez zaprzyjaźnione Bractwo Kurkowe TARCZA z Piły. Wielu uczestników zgromadził konkurs „Las na osiedlu” oraz konkurs rysunkowy. Nie zapomniano o czymś dla miłośników modelarstwa, czyli konkursie rodzinnym na najpiękniejszy latawiec.

– Od wielu lat na naszym osiedlu organizujemy te puentujące lato festyny. Najważniejszym celem owych imprez jest integracja mieszkańców osiedla Podlasie i dobra zabawa. Dużo czasu spędzamy w pracy, a po niej izolujemy się w domach, ewentualnie ogródkach, niekoniecznie wiedząc kto koło nas mieszka. Ten festyn to doskonała okazja do poznania się z sąsiadem. Mieszkańcy piekli ciasta, które były wydawane za darmo, a sponsorzy dorzucili nagrody. W organizację imprezy włączyli się m.in. Starosta Pilski i Prezydent Miasta Piły – mówi Małgorzata Alicja Karwacka, radna Osiedla Podlasie, również radna Rady Miejskiej w Pile, a także kandydatka na posła(nkę) w tegorocznych wyborach parlamentarnych z listy Platformy Obywatelskiej.

Wszystko ma swój początek… i koniec! Tak więc w ten schemat wpisał się – chcąc nie chcąc – sobotni festyn Podlasian. Jednak jak zapewniają organizatorzy, jeżeli nie będzie żadnego kataklizmu, na pewno festyn będzie zorganizowany również w przyszłym roku. Zatem do zobaczenia za rok!

Marek Mostowski

zegnaj_lato_na_rok10

zegnaj_lato_na_rok69 zegnaj_lato_na_rok11 zegnaj_lato_na_rok12 zegnaj_lato_na_rok13 zegnaj_lato_na_rok14 zegnaj_lato_na_rok15 zegnaj_lato_na_rok16 zegnaj_lato_na_rok17 zegnaj_lato_na_rok18 zegnaj_lato_na_rok19 zegnaj_lato_na_rok20 zegnaj_lato_na_rok21 zegnaj_lato_na_rok22 zegnaj_lato_na_rok23 zegnaj_lato_na_rok24 zegnaj_lato_na_rok25 zegnaj_lato_na_rok26 zegnaj_lato_na_rok27 zegnaj_lato_na_rok28 zegnaj_lato_na_rok29 zegnaj_lato_na_rok30 zegnaj_lato_na_rok31 zegnaj_lato_na_rok32 zegnaj_lato_na_rok33 zegnaj_lato_na_rok34 zegnaj_lato_na_rok35 zegnaj_lato_na_rok36 zegnaj_lato_na_rok37 zegnaj_lato_na_rok38 zegnaj_lato_na_rok39 zegnaj_lato_na_rok40 zegnaj_lato_na_rok41 zegnaj_lato_na_rok42 zegnaj_lato_na_rok43 zegnaj_lato_na_rok44 zegnaj_lato_na_rok45 zegnaj_lato_na_rok46 zegnaj_lato_na_rok47 zegnaj_lato_na_rok48 zegnaj_lato_na_rok49 zegnaj_lato_na_rok50 zegnaj_lato_na_rok51 zegnaj_lato_na_rok52 zegnaj_lato_na_rok53 zegnaj_lato_na_rok54 zegnaj_lato_na_rok55 zegnaj_lato_na_rok56 zegnaj_lato_na_rok57 zegnaj_lato_na_rok58 zegnaj_lato_na_rok59 zegnaj_lato_na_rok60 zegnaj_lato_na_rok61 zegnaj_lato_na_rok62 zegnaj_lato_na_rok63 zegnaj_lato_na_rok64 zegnaj_lato_na_rok65 zegnaj_lato_na_rok66 zegnaj_lato_na_rok67 zegnaj_lato_na_rok68

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *