Znamy nazwiska nowych prezesów spółek miejskich – Zmiany kadrowe

24 kwietnia na konferencji prasowej prezydent Piły Piotr Głowski dokonał prezentacji sylwetek prezesów spółek miejskich wyłonionych w wyniku postępowania konkursowego.

Nowym prezesem MZK został wybrany Tadeusz Majewski, który zstąpi na tym stanowisku Antoniego Serwackiego. Prezesem spółki Tarpil został Andrzej Gabryelów,  który zastąpi na tym stanowisku Ksawerego Rynia. Prezydent również poinformował, że dotychczasowa prezes, Inwest Parku Joanna Banach przechodzi do MWIK, a tymczasowym prezesem Inwest Parku będzie dotychczasowy wiceprezes Marcin Zamojda. Prezydent przedstawił także sylwetkę Bogusława Tomczyka, któremu chce powierzyć kierowanie spółdzielnią socjalną.

– Ponieważ przed nami szansa na potężne środki, które nasze spółki będą mogły pozyskiwać poprosiłem panią Joannę Banach, dotychczasową prezes Invest Parku, aby wsparła MWIK w zakresie poszukiwania źródeł finansowania na zewnątrz. Szczególnie środków unijnych. Zgłosiliśmy wiele projektów na dziesiątki milionów złotych, które są przygotowane. Wcześniejsze pozyskanie pieniędzy na salę miejską, Inkubator pokazuje, że pani Banch robi to bardzo dobrze. Jednak, aby tam nie było pustki dotychczasowy wiceprezes Marcin Zamojda na razie będzie miał okazję być prezesem, któremu będziemy się przyglądać – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Tadeusz Majewski – dotychczasowy kierownik zaplecza technicznego w spółce, wcześniej m.in. kierownik Działu Ruchu i Zaplecza Technicznego, biegły sądowy w zakresie wypadków drogowych, ruchu drogowego, pojazdów mechanicznych i mechaniki maszyn oraz rzeczoznawcza samochodowy. Członek Polskiego Stowarzyszenia Biegłych Sądowych, członek Europejskiego Stowarzyszenia Badania i Analizy Wypadków Drogowych w Grazu (EVU).

Andrzej Gabryelów – posiada doświadczenie w kierowaniu targowiskiem miejskim, do czasu objęcia nowego stanowiska pracował na stanowisku wicedyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Skwierzynie i jako wiceprezes Spółdzielni socjalnej „Nasz sukces”. Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu na Wydziale Mechanizacji Rolnictwa.

Bogusław Tomczyk jest doktorem Nauk Ekonomicznych, tytuł uzyskał na Uniwersytecie Szczecińskim, na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług. Dotychczasowe doświadczenie zdobywał pełniąc funkcję Zastępcy Burmistrza w Międzyzdrojach, wykładowcy dydaktycznego i opiekuna Rady Studenckiej w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie, kierownik ds. edukacji w Wolińskim Parku Narodowym, wyróżniony przez Prezydenta RP za swoją działalność w zakresie współpracy samorządowej i szerzeniu kultury fizycznej i rekreacji.

Do konkursu na stanowisko prezesa MZK stanęło sześciu kandydatów, a na stanowisko prezesa spółki Tarpil wpłynęło dwadzieścia zgłoszeń.

(SE)

znamy_nazwiska_nowych_prezesow10

znamy_nazwiska_nowych_prezesow19 znamy_nazwiska_nowych_prezesow11 znamy_nazwiska_nowych_prezesow12 znamy_nazwiska_nowych_prezesow13 znamy_nazwiska_nowych_prezesow14 znamy_nazwiska_nowych_prezesow15 znamy_nazwiska_nowych_prezesow16 znamy_nazwiska_nowych_prezesow17 znamy_nazwiska_nowych_prezesow18

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *