KONIEC ŚWIATA w pilskim Klubie BARKA. Zapraszamy!

W sobotę, 13 października 2018 roku, w Klubie Muzycznym BARKA – Piła ul. Wodna (na rzece Gwda) wystąpi zespół „Koniec świata” (rock’n’roll, punk, reggae, ska, folk).Jest to druga odsłona trasy ORANŻADA W KINIE MOCKBA. Gość: Late Nights. Otwarcie drzwi: 19:00. Start koncertu: 20:00. Wstęp: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu.

Przedsprzedaż biletów:
– w Klubie,
– w Sklepie RESZKA (Piła, ul. Rogozińska 33)
– w internecie: Ticketos –  https://ticketos.pl/event/963

Po koncercie AFTER PARTY !!!
DJ NEON – WSTĘP WOLNY (od 18-lat)
Godz.: około 23:00 (zaraz po koncercie) do … 3:00
Impreza w klimacie rock, rock’n’roll, punk, reggae, ska, folk.

KONIEC ŚWIATA

Zespół Koniec Świata powstał na początku 2000 roku w Katowicach, po siedmiu miesiącach wspólnego grania, Koniec Świata w 2000 roku nagrał swój pierwszy album pt. „Korzenie”. Płyta została wydana przez wydawnictwo „Zima”. Koniec Świata zaczął coraz więcej koncertować, pojawiać się na znanych festiwalach, takich jak: Afryka w Toruniu, Warszawski Festiwal Reggae, czy też Winter Reggae w Gliwicach.

Zespół zaczął także koncertować w Europie, swój program koncertowy zaprezentował m.in. w Niemczech, Czechach czy Słowacji, a wszystkie zagraniczne koncerty zostały bardzo entuzjastycznie przyjęte przez publiczność. W marcu 2002 roku ukazuje się drugi album zespołu, pt. „Symfonia na sprzedaż”. Zespół gra kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce, występując min: na IX Przystanku Woodstock. W 2003 roku wyruszył w swoją pierwszą trasę koncertową obejmującą większe miasta Polski.

Rok 2005 przynosi kolejną, trzecią już płytę Końca Świata pt. „Kino Mockba”. Produkcją i dystrybucją zajęła się firma Rockers Publishing. Album okazał się merytorycznie najciekawszym i najlepiej przyjętym przez publiczność oraz krytyków muzycznych wydawnictwem w dotychczasowej, krótkiej historii zespołu. Singlowy utwór „Granat w plecaku” został nominowany do nagrody przyznawanej przez Radio Bis „Bisery 2005” w kategorii najciekawszy tekst.

Równolegle z wydaniem płyty grupa nakręciła swój pierwszy videoklip do utworu „Atomowe czarne chmury”, który można było obejrzeć w kilku stacjach telewizyjnych. W roku 2006 Koniec Świata pojawił się na „Trasie 2006” zespołów Happysad i Hurt, po raz kolejny udanie zaprezentował się przed publicznością „Przystanku Woodstock” w Kostrzynie, zagrał na festiwalach „Nie Zabijaj”, „Jarocin Festiwal”, jak również wystąpił gościnnie na 20-leciu Farben Lehre w Płocku i XIX urodzinach zespołu Pidżama Porno. Na początku 2007 roku Koniec Świata zagrał jedną z największych tras koncertowych w Polsce z cyklu Punky Reggae Live (2007), jako jeden z trzech głównych zespołów, obok Farben Lehre i Zabili mi Żółwia. Trasa obejmowała 28 koncertów w całej Polsce i cieszyła się wielkim zainteresowaniem, co potwierdzały wysokie frekwencje oraz wyprzedane bilety na długo przed koncertami. Utwór „Zanim czas…” utrzymuję się przez wiele tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Polskiego Radia BIS. Wrzesień 2007 roku przyniósł czwarte wydawnictwo Końca Świata – zawierający 12 kompozycji album „Burgerbar”, oraz klip promujący płytę do utworu „Wystarczy, że serce mi bije”. Płyta osiągnęła najlepszą sprzedaż z dotychczasowych wydawnictw i zajęła 5 miejsce w plebiscycie Antyradia na najlepszą płytę 2007 roku.

W ramach promocji płyty zespół ruszył w ogólnopolską trasę koncertową Burgerbar Tour, w międzyczasie występując wspólnie z zespołem Akurat na Mini Tour 2007, grając w większości miast w całym kraju. Zespół zagrał również koncert na żywo w Radio Dla Ciebie. Rok 2008 przynosi kolejne sukcesy zespołu: Koniec Świata zostaje zaproszony przez Jurka Owsiaka na główny koncert WOŚP w Warszawie pod Pałacem Kultury. Zespół wystąpił jako jedna z głównych gwiazd koncertu transmitowanego przez TVP2. Na początku lutego zespół ponownie został zaproszony do udziału w kolejnej edycji trasy Punky Reggae Live (2008), obok zespołów Farben Lehre i Leniwiec. Ukazuję się drugi singiel i klip do utworu „Dziewczyna z Naprzeciwka”. Piosenka dochodzi do 13 miejsca na Liście przebojów Trójki, utrzymując się w notowaniu przez kilka tygodni. Zespół zostaje zaproszony na Slavske Rock Fest na Ukrainie, przeżywając powódź stulecia. Pojawia się na koncercie urodzinowym Antyradia, oraz ponownie na Festiwalu w Jarocinie 2008. W okresie jesienno – wiosennym Koniec Świata wraz z zespołem Zabili mi Żółwia rusza w najdłuższą trasę w historii istnienia. „Trasa 2008-2009” to ok. 50 koncertów, obejmując zasięgiem cały kraj. W 2010 roku zespół obchodzi swoje 10 urodziny. Z tej okazji odbyły się trzy koncerty urodzinowe, na których wystąpili specjalnie zaproszeni na tą okazję goście: Maciej Kurowicki (Hurt), Michał Wojnar (Zabili mi Żółwia) oraz Jan Gałach (Osły, Martyna Jakubowicz).

24 kwietnia 2010 roku ukazał się piąty album studyjny pt. „Oranżada”. Zawiera 13 utworów, w których na zmianę przeplatają się elementy rocka i folku (doprawionego mandoliną, skrzypcami oraz akustycznymi gitarami), ale nie brakuje też rozbudowanej sekcji dętej. Ciekawostką na płycie jest gość: Tomasz Kłaptocz (były wokalista zespołów Akurat i Buldog), którego można usłyszeć w tytułowym utworze „Oranżada”. Ciekawostką jest również fakt, że album nagrywany był na tzw. „setkę” – czyli wszystkie instrumenty jednocześnie. Obecnie zespół po zakończeniu pierwszej, klubowej części ORANŻADA TOUR – trasy promującej najnowsza płytę, jest w trakcie promocji albumu na licznych koncertach Juwenaliowych. Dodatkowe informacje, ciekawostki, obszerną historię zespołu jak również aktualne występy i archiwum koncertowe znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.koniecswiata.art.pl.

Joanna Naranowicz

koniec_swiata_na_barce00

koniec_swiata_na_barce05 koniec_swiata_na_barce01 koniec_swiata_na_barce02 koniec_swiata_na_barce03 koniec_swiata_na_barce04