Piła. Wernisaż wystawy Giny Malinowski

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Giny Malinowski, który odbędzie się 12 kwietnia (piątek) o godz. 17:30 w Nadnoteckim Instytucie UAM w Pile. Patronat honorowy nad wystawą objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego – Marek Woźniak oraz Członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego – Anna Bańkowska.

 

Gina Malinowski to wszechstronna artystka, twórczyni Stacja Kultura, w NI UAM w Pile przedstawi swoje obrazy z cyklu PANTA RHEI.

 

Gościnnym kuratorem wystawy będzie Aurelia Tymińska – malarka, rysowniczka, animatorka, performerka. Absolwentka Wydziału Malarstwa na Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współzałożycielka grupy artystycznej GAMA.

 

Organizatorzy wystawy: Nadnotecki Instytut UAM w Pile i Paweł Michał Owsianny, Stowarzyszenie Stacja Kultura w Bornym Sulinowie i Gina Malinowski, DAGART i Dagmara Charusta.

 

GINA MALINOWSKI to malarka, kostiumolożka pedagożka artystyczna, twórczyni i prezeska Stowarzyszenia STACJA KULTURA działającego od 2017 roku, organizatorka i kuratorka międzynarodowych plenerów i wystaw artystycznych (w tym Międzynarodowy Plener Artystyczny – Stacja Kultura w Pałacu Siemczyno, Międzynarodowy Przegląd Sztuki Od gór Po morze).

 

Jej kreatywność i niespożyta energia są wynikiem osobistej mądrości osiągniętej latami pracy zawodowej w Niemczech i świadomego wyboru i realizacji celów artystycznych w kolejnym etapie życia już w Polsce, w Bornem Sulinowie.

 

Więcej informacji na temat artystki oraz jej prac: https://ginamalinowski.pl/

 

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

 

Nadnotecki Instytut UAM w Pile