Piła. Zaproszenie na X Masę Kajakową

Po kilkuletniej przerwie SN „Zwałka” wraca do tradycji organizowania Masy Kajakowej wodami Gwdy. 11 maja (sobota) o godzinie 9.00 odbędzie się X Masa Kajkowa 2024. Start koło Wyspiarza a koniec w Kalinie koło Smoka gdzie na każdego będzie czekać ciepła przekąska (prawdopodobnie grochówa z kotła). Pierwsza edycja imprezy odbyła się 2005 r.

 

– Dziś zaproszeniem, z którego wielokrotnie Państwo już korzystaliście. Mowa o Kajakowej Masie Krytycznej. Pojawi się tyle kajaków na rzece ile będzie chętnych uczestników. W tej chwili planujemy 50 sztuk, ale jeśli będzie zapotrzebowanie po naszym zaproszeniu to na pewno ta ilość się zwiększy. Mam nadzieję, że będzie dobra zabawa i możliwość podziwiania pięknych widoków z Gwdy – mówi Beata Dudzińska, prezydent Piły.

 

– Spływ kajakiem jest założenia bardzo łatwy, bardzo prosta rzeka. Będziemy płynąć rekreacyjnie, turystycznie, pomału bez ścigania się, kto szybciej będzie na mecie. Zapraszamy też osoby, które nigdy nie były na kajakach, nawet, dla tych, co  boją się wody. Na pewno dadzą radę. Nie ma też granicy wiekowej uczestników. Najmłodszy uczestnik miał ok. rok – oczywiście płynął z rodzicami. Na zakończenie spływu ok. 14-15 będą czekały autobusy, które przywiozą do Piły uczestników Masy. Ok. 18-19 zapraszamy też wszystkich nie tylko uczestników spływu na naszą bazę kajakową nad Zalewem Koszyckim na wspólne śpiewanie przy ognisku. Kajakarstwo jest coraz bardziej polarne. Kiedyś to z wielkim zaskoczeniem ludzie patrzyli na nas i dziwili się, że kajakiem po rzece a teraz jest to popularna forma spędzenia czasu wolnego na Gwdzie i na różnych naszych rzekach regionu – dodaje Maciej Puto z SN „Zwałka”.

 

ZAPISY:

 

– na e-mail PUTAS@NASZE.COM

– w zgłoszeniu KONIECZNIE proszę podać swoje imię, ilość zgłaszanych osób, telefon do siebie

– osoby poniżej 18 roku życie muszą płynąć z pełnoletnim opiekunem

Szczegóły na FB: https://www.facebook.com/events/1458623591748177/?ref=newsfeed

 

Sebastian Daukszewicz