Pilscy policjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę

pilscy_policjanci

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zapobiegli tragedii i uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów oraz jego rodziny desperat trafił w porę do szpitala, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Niedzielnym wieczorem policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego rozpoczęli swoją kolejną służbę na terenie miasta Piły. Przed godziną 20 do oficera dyżurnego wpłynęło zgłoszenie o próbie samobójczej 36-latka. Do tego tragicznego zdarzenia doszło na terenie jednej z gmin powiatu pilskiego. Funkcjonariusze natychmiast użyli sygnałów uprzywilejowania, aby jak najszybciej pokonać trasę kilkunastu kilometrów. Na miejscu mundurowi zastali wiszącego na stalowej lince mężczyznę oraz jego najbliższych, którzy go podtrzymywali. Policjanci w ostatniej chwili odcięli desperata oraz udzielili mu pomocy do czasu przybycia pogotowia ratunkowego.

Mężczyzna ostatecznie trafił do Szpitala Specjalistycznego w Pile, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Będący na miejscu funkcjonariusze podkreślają, że odpowiednia reakcja rodziny, która natychmiast powiadomiła o zdarzeniu Policję oraz opanowanie w trakcie udaremnienia próby samobójczej pozwoliły uniknąć tragedii.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP w Pile