Święto wszystkich Marii w otoczeniu mundurowych

15 sierpnia w święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w pięknej scenerii Parku Miejskiego w Pile, panie o imieniu Maria zaprosiły po raz szósty na prorodzinny piknik integracyjny pod hasłem „Za mundurem Marie Sznurem”.  

Tradycyjnie impreza imieninowa rozpoczęła się od wspólnego przemarszu pań o imieniu Maria, Marysia, Marynia, Maryjka, Marysieńka, Maryśka, Mania, służb mundurowych i gości przy akompaniamencie orkiestry Dętej ze Złotowa na teren imprezy. Pomysłodawczynią i jedną z głównych organizatorek Imienin jest Maria Andrzejewska.

Na miejscu, w pobliżu altanki, zebranych gości na imieninach przywitał Piotr Głowski, prezydent Piły, który również złożył serdeczne życzenia solenizantkom, a imprezę otworzyła pani Maria Andrzejewska, która zaprosiła do korzystania z bogatego programu, jaki został przygotowany na piątkowe popołudnie.

Były m.in. stoiska organizacji, instytucji i służb mundurowych (policja, staż pożarna, leśnicy) wystawa „Corso” Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Także goście, którzy przybyli na to wydarzenie nie ukrywali swojego zadowolenia. – To bardzo fajna inicjatywa. Ja i moje dzieci bardzo lubimy tego typu imprezy – mówiła jedna z pilanek, która robiła zdjęcia dzieciom na motocyklu policyjnym. Miłą niespodzianką był duży tort imieninowy przygotowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Pile.

Sebastian Daukszewicz

swieto_marii_w_otoczeniu01swieto_marii_w_otoczeniu02 swieto_marii_w_otoczeniu03 swieto_marii_w_otoczeniu04 swieto_marii_w_otoczeniu05 swieto_marii_w_otoczeniu06 swieto_marii_w_otoczeniu07 swieto_marii_w_otoczeniu08 swieto_marii_w_otoczeniu09 swieto_marii_w_otoczeniu10 swieto_marii_w_otoczeniu11 swieto_marii_w_otoczeniu12 swieto_marii_w_otoczeniu13 swieto_marii_w_otoczeniu14 swieto_marii_w_otoczeniu15 swieto_marii_w_otoczeniu16 swieto_marii_w_otoczeniu17 swieto_marii_w_otoczeniu18 swieto_marii_w_otoczeniu19 swieto_marii_w_otoczeniu20 swieto_marii_w_otoczeniu21 swieto_marii_w_otoczeniu22 swieto_marii_w_otoczeniu23 swieto_marii_w_otoczeniu24 swieto_marii_w_otoczeniu25 swieto_marii_w_otoczeniu26 swieto_marii_w_otoczeniu27 swieto_marii_w_otoczeniu28 swieto_marii_w_otoczeniu29 swieto_marii_w_otoczeniu30 swieto_marii_w_otoczeniu31 swieto_marii_w_otoczeniu32 swieto_marii_w_otoczeniu33 swieto_marii_w_otoczeniu34 swieto_marii_w_otoczeniu35 swieto_marii_w_otoczeniu36 swieto_marii_w_otoczeniu37