Warsztaty przeciwpowodziowe

W dniach 12 i 14 sierpnia 2014 roku, na terenie powiatu chodzieskiego, przeprowadzono warsztaty przeciwpowodziowe dla strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży oraz dla druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu chodzieskiego.

Warsztaty przeprowadził mł. kpt. Maciej Zwierzykowski Dowódca JRG PSP w Chodzieży, a uczestniczyli w nich również funkcjonariusze z Wydziału Operacyjno-Szkoleniowego i Kontrolno-Rozpoznawczego KP PSP w Chodzieży.

Warsztaty odbyły się nad rzeką Noteć na terenie gminy Szamocin i miały na celu ukazać w praktyce podstawowe prace i sposoby, jakie wykonuje się przy umacnianiu, podwyższaniu, zabezpieczaniu wałów przeciwpowodziowych.

Łącznie w warsztatach uczestniczyło 25 strażaków z JRG PSP w Chodzieży, OSP KSRG Milcz, OSP Zacharzyn, OSP KSRG Szamocin, OSP KSRG Lipa-Nowy Dwór, OSP Laskowo, OSP Lipia Góra, OSP Heliodorowo.

Tekst: st. kpt. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: JRG PSP w Chodzieży

warsztaty_przeciwpowodziowe01warsztaty_przeciwpowodziowe02 warsztaty_przeciwpowodziowe03 warsztaty_przeciwpowodziowe04 warsztaty_przeciwpowodziowe05 warsztaty_przeciwpowodziowe06 warsztaty_przeciwpowodziowe07 warsztaty_przeciwpowodziowe08 warsztaty_przeciwpowodziowe09 warsztaty_przeciwpowodziowe10 warsztaty_przeciwpowodziowe11 warsztaty_przeciwpowodziowe12

World News Daily Report