Zachęcali, edukowali, proponowali

Tegoroczna, siódma edycja Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery, która odbyła się pod hasłem „Podróż w świat robotyki”, zgromadziła wielu wystawców. Były tam największe firmy z naszego regionu w tym THULE GROUP – Złoty Sponsor Strategiczny, który przeprowadził prezentację multimedialną fabryki, pokaz produktów oraz zdjęć „fabryka od wewnątrz”, a także rekrutację pracowników do fabryki powstającej w Pile i Firmę Sapa – Sponsor Strategiczny, światowy lider rynku rozwiązań aluminiowych, który podczas Targów przedstawił oferty pracy do fabryki w Trzciance. Tradycyjnie był obecny jak co roku Cech Rzemiosł Różnych w Pile.

Wiosenna edycja Targów skierowana była jak zawsze do osób zainteresowanych podjęciem pracy, rozwojem kariery zawodowej, a także do absolwentów, którzy dopiero wkraczają na rynek pracy. Jednym z elementów programu Targów była Robotyka. Goście, którzy zostali zaproszeni do Invest Parku w Pile wprowadzili uczestników w świat budowy i programowania robotów. Wśród wystawców pojawili się pracodawcy z Piły i regionu, którzy zaprezentowali profil swojej firmy oraz przeprowadzili bezpośrednie rozmowy z potencjalnymi pracownikami.

Podczas I Dnia Targów młodzież mogła zapoznać się z propozycjami Cechu Rzemiosł Różnych, który zaprezentował mistrzów zawodu, np.: fryzjera, murarza, tynkarza, stolarza, tapicera, fotografa, elektryka, piekarza, mechanika pojazdów samochodowych, kominiarza, lakiernika, montera zabudowy i robót wykończeniowych, montera sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, sprzedawcę oraz inne zawody poszukiwane na rynku pracy.

– Jesteśmy obecni po raz siódmy na targach, z czego się cieszymy. Chcieliśmy się zaprezentować z dobrej strony i pokazać wszystkim gościom czego można się u nas nauczyć. Dziś prezentuje się czternastu rzemieślników. Szukamy uczniów, którzy by się uczyli konkretnego zawodu. Wiemy, że dziś o nich jest trudno i dlatego tu jesteśmy. Także z rzemieślnikami rozmawiamy, zachęcamy do udziału w targach proponując im stoisko, na którym pokażą czym się zajmują na co dzień. Widać, że chcą się pokazać z jak najlepszej strony i udowadniają, że rzemiosło w Pile istnieje – mówi Jan Janczewski, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Pile.

Gościem specjalnym imprezy było Koło Naukowe CYBAiR Politechniki Poznańskiej, którego przedstawiciele przeprowadzili dla młodzieży warsztaty na temat budowy i programowania robota typu Line Follower.

Targi z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem, zarówno wśród odwiedzających, jak i pracodawców, co wskazuje na potrzebę ich organizacji. Patronat medialny nad Targami objęło Tętno Regionu.

Sebastian Daukszewicz

zachecali_edukowali00

zachecali_edukowali64 zachecali_edukowali01 zachecali_edukowali02 zachecali_edukowali03 zachecali_edukowali04 zachecali_edukowali05 zachecali_edukowali06 zachecali_edukowali07 zachecali_edukowali08 zachecali_edukowali09 zachecali_edukowali10 zachecali_edukowali11 zachecali_edukowali12 zachecali_edukowali13 zachecali_edukowali14 zachecali_edukowali15 zachecali_edukowali16 zachecali_edukowali17 zachecali_edukowali18 zachecali_edukowali19 zachecali_edukowali20 zachecali_edukowali21 zachecali_edukowali22 zachecali_edukowali23 zachecali_edukowali24 zachecali_edukowali25 zachecali_edukowali26 zachecali_edukowali27 zachecali_edukowali28 zachecali_edukowali29 zachecali_edukowali30 zachecali_edukowali31 zachecali_edukowali32 zachecali_edukowali33 zachecali_edukowali34 zachecali_edukowali35 zachecali_edukowali36 zachecali_edukowali37 zachecali_edukowali38 zachecali_edukowali39 zachecali_edukowali40 zachecali_edukowali41 zachecali_edukowali42 zachecali_edukowali43 zachecali_edukowali44 zachecali_edukowali45 zachecali_edukowali46 zachecali_edukowali47 zachecali_edukowali48 zachecali_edukowali49 zachecali_edukowali50 zachecali_edukowali51 zachecali_edukowali52 zachecali_edukowali53 zachecali_edukowali54 zachecali_edukowali55 zachecali_edukowali56 zachecali_edukowali57 zachecali_edukowali58 zachecali_edukowali59 zachecali_edukowali60 zachecali_edukowali61 zachecali_edukowali62 zachecali_edukowali63