Autobusowa tabliczka mnożenia
Już od kilku lat Szkoła Podstawowa nr 5 w Pile obchodzi Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który przypada 29 września. Tego dnia uczniowie pilskiej szkoły organizują patrol matematyczny i sprawdzają znajomość tabliczki mnożenia wśród mieszkańców Grodu Staszica. W tym roku, dzięki uprzejmości pilskiego MZK, dzieci sprawdzały przede wszystkim zdolności matematyczne pasażerów komunikacji miejskiej.
Reakcje na nasz patrol były bardzo różne. Niektórzy chętnie bawili się z uczniami tabliczką mnożenia, inni traktowali to z pobłażliwym uśmiechem, ale włączali się do zabawy. Byli i tacy, którzy „uciekali” na widok patrolu, bo bali się pytań z matematyki. Patrol przyznaje wielkiego plusa pasażerom MZK, bo to oni najczęściej podejmowali próbę sprawdzenia swoich matematycznych umiejętności.
Zarówno przechodnie jak i pasażerowie komunikacji miejskiej, którzy zdecydowali się podejść do sprawdzianu z tabliczki mnożenia zostali uhonorowani tytułem i odznaką eksperta tabliczki mnożenia.
K.B.