Bezpieczeńtwo podczas ferii. Premiera audiobooka dla dzieci

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Wzorem lat ubiegłych, podczas ferii zimowych pilscy policjanci prowadzą szereg przedsięwzięć, których celem jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. W tym roku nowością jest słuchowisko „Bezpieczna Zima- Druga Strona Medalu”, które zostało napisane i nagrane przez uczniów z klasy policyjnej (Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile) w formie audiobooku dla najmłodszych.

Jako pierwsi bajki, której bohaterami są zwierzątka – mogły wysłuchać dzieci spędzające ferie w Szkole Podstawowej nr 12 w Pile. Po wysłuchaniu tego słuchowiska dzieci wiedzą np. że do zjazdów na sankach trzeba wybierać bezpieczne miejsca, z dala od ruchliwych ulic, nie rzucać w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może to doprowadzić do obrażeń ciała, korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk i pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów .

– Audiobook, który został wydany dzięki pomocy Urzędu Miasta trafił już pierwszego dnia do pilskich przedszkoli i szkół. Oczywiście trafi on również do placówek oświatowych na terenie całego powiatu pilskiego oraz będziemy go dalej promować w internecie – mówi Andrzej Latosiński z pilskiej policji.

Monika i Wojtek z klasy policyjnej (grupa “PaTPORT”), którzy byli obecni na premierze słuchowiska, są  zadowoleni z faktu, że dzieciom się ono podoba, a przekaz na temat bezpiecznego zachowania do nich dociera.

– Pomysł narodził się dwa miesiące temu, gdy Szkoła Policji dała nam propozycję nagrania takiego słuchowiska dla młodszych rówieśników. Podjęliśmy się tego zadania i jak widać po przesłuchaniu wszyscy są zadowoleni, a dzieciom się ono podoba. Przy pracy podzieliliśmy się zadaniami, dlatego wszystko tak sprawnie przebiegało. Było przy tym trochę zabawy, ale też była powaga, ponieważ chcieliśmy zrobić coś dobrego. Chcieliśmy, aby te słuchowisko dotarło ze zrozumieniem do dzieci i aby nie zanudziły się podczas słuchania – mówi Wojciech Wolski, uczeń ZSP nr 2 w Pile.

Pamiętajmy: Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą dzieciom cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

Sebastian Daukszewicz

bezpieczenstwo_podczas_ferii00

bezpieczenstwo_podczas_ferii14 bezpieczenstwo_podczas_ferii01 bezpieczenstwo_podczas_ferii02 bezpieczenstwo_podczas_ferii03 bezpieczenstwo_podczas_ferii04 bezpieczenstwo_podczas_ferii05 bezpieczenstwo_podczas_ferii06 bezpieczenstwo_podczas_ferii07 bezpieczenstwo_podczas_ferii08 bezpieczenstwo_podczas_ferii09 bezpieczenstwo_podczas_ferii10 bezpieczenstwo_podczas_ferii11 bezpieczenstwo_podczas_ferii12 bezpieczenstwo_podczas_ferii13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *