„Chcemy wygrać w Pile”

chcemy_wygrac_w_pile

W sobotę, 15 listopada, o godz. 18:00 siatkarki PGNiG Nafta Piła zmierzą się we własnej hali z beniaminkiem ORLEN Ligi, zespołem KSZO Ostrowiec.

Przed pilankami kolejna szansa na punkty ligowe. Drużyna trenera Dominika Kwapisiewicza ponownie zagra z beniaminkiem, tym razem z drużyną z Ostrowca, w którym od tego sezonu gra była zawodniczka Nafty, Joanna Kuligowska. KSZO Ostrowiec, należy do tej grupy zespołów ORLEN Ligi, z którym zawodniczki z Piły powinny wygrać, jeżeli po rundzie zasadniczej chcą znaleźć się w okolicach 8 miejsca. Po sześciu kolejkach obydwa zespoły mają po 4 punkty, z jednym zwycięstwem za 3 punkty i jednym punktem z tie-breaka na swoim koncie. Większa ilość wygranych setów daje jednak wyższą, 9 lokatę siatkarkom PGNiG Nafty Piła, podczas gdy KSZO plasuje się na 11 miejscu.

– Jestem pewna, że najbliższy mecz będzie bardzo interesujący. Zarówno zespół z Ostrowca, jak i my odnotowaliśmy trzy zwycięskie punkty w poprzedniej rundzie. Nasze przeciwniczki zaprezentowały bardzo dobrą dyspozycję, dlatego myślę, że będzie to zacięty pojedynek. Przede wszystkim mam nadzieję, że wykorzystamy atut własnej hali i wsparcie naszych kibiców. Jesteśmy nastawione bojowo i chcemy wygrać w Pile. –  mówi kapitan PGNiG Nafta Piła, Marzena Wilczyńska.

Angelika Kuksinowicz