Kaczory. Jubileusze małżeństwa | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Kaczory. Jubileusze małżeństwa

  W dniach 21 i 22 czerwca 2022 roku po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem ponownie spotkaliśmy się w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach by uczcić 50, 60 oraz 65 -lecie pożycia małżeńskiego.

  Tym razem para z najdłuższym stażem obchodziła 65 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. Żelazne gody obchodzili Państwo Helena i Józef Banaszkiewiczowie.

  Do grona Jubilatów z 60-letnim stażem dołączyli Państwo:

  - Wanda i Ireneusz Nitka zam. w Rzadkowie

  - Janina i Józef Grembowscy zam. w Rzadkowie

  - Zofia i Zbigniew Rozpłochowie

  Jubilaci otrzymali już Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, a tym razem otrzymali również skromne prezenty oraz życzenia.

  Zawarcie związku małżeńskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu. To wielki dar od losu móc przeżyć z małżonkiem 50, 60 a także 65 lat – spotkanie poprowadził Józef Kowalski kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kaczorach i przedstawił Jubilatów obchodzących złote gody.

  W gronie odznaczonych Medalem Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanym przez Prezydenta RP znaleźli się Państwo:

  - Krystyna i Bogumił Królowie zam. w Brodnej

  - Elżbieta i Eugeniusz Rogaccy zam. w Dziembówku

  - Maria i Ireneusz Januszakowie zam. w Kaczorach

  - Wanda i Józef Cieślikowie zam. w Kaczorach

  - Łucja i Jerzy Maślankowie zam. w Rzadkowie

  - Barbara i Edward Zawistowscy zam. w Kaczorach

  - Wanda i Franciszek Romanowie zam. w Krzewinie

  - Zofia i Leon Odorowie zam. w Morzewie

  - Barbara i Henryk Solarkowie zam. w Kaczorach

  - Krystyna i Stanisław Wachowiczowie zam. w Kaczorach

  - Aniela i Stanisław Rucińscy zam. w Dziembowie

  - Urszula i Ryszard Wieczorkowie zam. w Kaczorach

  Aktu dekoracji medalami dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory gratulując doczekania w zdrowiu tak pięknego Jubileuszu jednocześnie życząc doczekania kolejnych rocznic małżeńskich.

  Za pomyślność i następne lata we dwoje wzniesiono toast lampką szampana i odśpiewano jubilatom chóralne „Sto lat”. Jubilatom zaśpiewał również zespół wokalny „Sonata”. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek, który upłynął w sympatycznej i przyjacielskiej atmosferze. Małżonkowie podzielili się wspomnieniami i refleksjami ze wspólnie przeżytych lat, które dostarczyły wiele przeżyć, wzruszeń i radości. Jubilaci, będący w doskonałej kondycji, wykazywali wiele optymizmu. Taka postawa wobec życia to zapewne jedna z ich tajemnic na udany, szczęśliwy i długowieczny związek.

  Z ważnych przyczyn w uroczystości nie mogli wziąć udziału państwo Jadwiga i Kazimierz Homenkowie zam. w Kaczorach , Barbara i Edmund Przewoźniakowie zam. w Morzewie oraz Irena i Józef Wiśniewscy zam. w Śmiłowie.

  UM Kaczory

  kaczory_jubileusze

  kaczory_jubileusze_14 kaczory_jubileusze_02 kaczory_jubileusze_03 kaczory_jubileusze_04 kaczory_jubileusze_05 kaczory_jubileusze_06 kaczory_jubileusze_07 kaczory_jubileusze_08 kaczory_jubileusze_09 kaczory_jubileusze_10 kaczory_jubileusze_11 kaczory_jubileusze_12 kaczory_jubileusze_13