Konwent Starostów Północnej Wielkopolski

W czwartek, 5 listopada, w Starostwie Powiatowym w Pile odbył się Konwent Starostów Północnej Wielkopolski. Konwent jednoznacznie skrytykował pomysł utworzenia województwa środkowopomorskiego kosztem powiatów wielkopolskich.

W konwencie uczestniczyli:

– Stefan Piechocki, wicestarosta pilski,

– Ryszard Goławski, starosta złotowski,

– Julian Hermaszczuk, starosta chodzieski,

– Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.
W spotkaniu starostów uczestniczył również nowo wybrany poseł Krzysztof Paszyk i radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Jerzy Kado.

– Spotykamy się systematycznie, aby rozmawiać na tematy, które nas łączą. A jest ich wiele, ponieważ wszyscy mamy jednakowe problemy do rozwiązania. Cieszy mnie fakt, iż jako starostowie potrafimy też mówić jednym głosem – mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Starostowie skrytykowali pomysł PiS utworzenia województwa środkowopomorskiego i wyrazili swoje oburzenie planami przyłączenia do niego powiatu złotowskiego. Ich zdaniem powiat złotowski na takiej zmianie administracyjnej może tylko stracić.

– Nie zgadzamy się z tym pomysłem i nie zgadzamy się z burzeniem istniejącego podziału. Jako samorządy powiatowe północnej Wielkopolski doskonale współpracujemy ze sobą jak również z samorządem województwa wielkopolskiego – mówi Stefan Piechocki.

Z inicjatywy konwentu starostów w Pile odbędzie się niebawem spotkanie z wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego Wojciechem Jankowiakiem m.in. na temat inwestycji drogowych współfinansowanych ze środków Urzędu Marszałkowskiego.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

konwent_starostow00

konwent_starostow03 konwent_starostow01 konwent_starostow02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *