Studenci z PWSZ wyczarowali uśmiech u dzieci

W ostatnich dniach maja pomieszczenia w Domu Dziecka przy ul. Rydygiera w Pile zyskały nowe oblicze. Wszystko to dzięki akcji studentów Instytutu Politechnicznego PWSZ, ze Studenckiego Koła Naukowego Budownictwa, którzy wraz z opiekunem Mahmoudem Hsino, zorganizowali przedsięwzięcie pn. CZŁOWIEK CZŁOWIEKOWI.

pwst_pila_1

Efektem akcji było odnowienie pokoju Sewerynka – jednego z wychowanków Domu Dziecka oraz aneksu kuchennego, z którego korzystają wszyscy podopieczni tej pilskiej instytucji. Studenci PWSZ pokazali również jak należy udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.

Jak mówią jednogłośnie opiekun SKN oraz wolontariusze biorący udział w tym wspaniałym przedsięwzięciu – chcieliśmy pokazać, że nawet w ciężkich chwilach, zawsze znajdą się ludzie, którzy chętnie pomogą, czasami w najmniej oczekiwanym momencie!

Studenci PWSZ w Pile: Borowicz Konrad, Buśko Magdalena, Gibała Agnieszka, Gibała Daria, Karczewski Piotr, Korbeń Natalia, Krala Paweł, Krokos Adriana, Krokos Amanda, Woźniak Oskar, Wróbel Marcin, Zając Wojciech oraz Życzyński Wiktor, zapowiadają, że nie była to ostania tego typu akcja. Możemy więc spodziewać się kolejnych uśmiechów na twarzach dzieci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

pwst_pila_3

pwst_pila_2

A.F.