Taniec przeciw przemocy seksualnej w Pile

Piła już po raz drugi, jako jedno z kilkudziesięciu miast w Polsce bierze udział w akcji One Billion Rising Nazywam się Miliard. 14 lutego w Galerii VIVO w Pile o godzinie 17.00 będzie można zatańczyć przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. W tym roku happening odbywa się pod hasłem: „Tylko tak oznacza zgodę”, podkreślając, że seks bez wyraźnej zgody to gwałt.  11 lutego odbyła się konferencja prasowa, na której m.in. koordynatorka hapenningu Iwona Kamińska-Lech zapraszała na to wydarzenie.

– Hapenning kierujemy do wszystkich, nawet jedna ze szkół się zaangażowała.Chcemy zwrócić uwagę, że problem gwałtu wśród kobiet także młodych jest dość powszechny. Według danych Komendy Głównej Policji w Polsce rocznie rejestruje się ok. 2500 gwałtów, z tego ponad 1200 kończy się wyrokami. Ponad 23% to gwałt na dzieciach, poniżej 15 roku życia. Jest to problem bardzo poważny.  W naszej akcji może wziąć udział każdy bez względu na wiek, płeć – wystarczy założyć coś różowego. W zeszłym roku zatańczyło ponad 30 osób. Serdecznie wszystkich zapraszamy – mówi Iwona Kamińska-Lech, koordynatorka hapenningu Nazywam Się Miliard – One Billion Rising w Pile.

Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc rządzę swoim ciałem, a wspólny taniec wyzwala energię. Dlatego organizatorki, aby przygotować się tańca zapraszają na bezpłatną próbę, która odbędzie się w środę o godz. 20.00 do Fitness Extreme (pl. Rodła 6).

Nawet, jeśli macie już walentynkowe plany to i tak warto znaleźć chwilę wolnego czasu i zatańczyć w tak słusznej sprawie!

Sebastian Daukszewicz

taniec_przeciw_przemocy1_01

taniec_przeciw_przemocy1_04