W Ujściu zabrzmi muzyka country

Już niebawem Ujście – countrowa stolica Wielkopolski – będzie organizatorem „VIII Country nad Notecią”. W sobotę, 7 czerwca, do tej podpilskiej miejscowości przyjadą znakomite gwiazdy tej znanej i lubianej odmiany muzyki rozrywkowej. Jednym z patronów medialnych imprezy jest Tętno Regionu.

 

Odpowiedni dobór artystów, wypracowany prestiż oraz stale powiększająca się frekwencja powoduje, że od lat jest to jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie.

W tegorocznej edycji imprezy na ujskiej scenie wystąpią takie gwiazdy jak:

ALICJA BONCOL – najlepsza wokalistka countrowa w Polsce.
PAWEŁ BĄCZKOWSKI – wokalista dysponujący świetnym głosem, kunsztem estradowym, szerokim repertuarem i osobowością sceniczną.
MARIUSZ KALAGA – polski wokalista spod znaku pop i country. Obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „polskim Roy’em Orbisonem”.
CASHflow – laureaci III miejsca na International Country Music Award w Pullman City.

Zanim jednak na scenę wejdą artyści, imprezę otworzy bardzo oczekiwana przez
mieszkańców i gości parada motocykli, bryczek i quadów.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych jak np. przejazdy bryczką, kucykiem, motocyklem, elektryczny byk, dmuchany zamek, a także konkursy z nagrodami itp.
Imprezę jak co roku poprowadzi znakomity dziennikarz i miłośnik muzyki country: Korneliusz Pacuda.

– „Country nad Notecią” jest już imprezą bardzo znaną w środowisku countrowym całego kraju, a także w Czechach i na Słowacji. To jedna z czterech najprężniej działających imprez promujących w/w muzykę w naszym kraju – mówi Krzysztof Meszyński, główny organizator tego imponującego przedsięwzięcia. – Zmiana nazwy imprezy była marketingowym strzałem w „dziesiątkę”. Hasła „UJŚCIE” lub „Country nad Notecią” słyszał już chyba każdy wokalista i zespół countrowy w naszym kraju, o czym może świadczyć ilość zespołów zgłaszających się do udziału w naszej imprezie – konkluduje Meszyński.

mm