Wielkanocne drzewko w Pile

Święta Wielkanocne tuż tuż, w Pile w przestrzeni publicznej pojawiło się już wielkanocne drzewko. Pomysł powstał wiosną ubiegłego roku, wówczas mieszkańcy dopytywali, kiedy choinka zniknie z ronda Solidarności.

– Chcemy żeby drzewko zostało z nami na stałe i zmieniało się tak, jak zmieniają się pory roku – odpowiadał wówczas prezydent Piły Piotr Głowski.

Wtedy plany pokrzyżowała pandemia, tym razem jednak udało się zrealizować wszystko zgodnie z założeniem i dzięki temu, najprawdopodobniej, jako jedyni w Polsce w  przestrzeni miejskiej mamy niecodzienne wielkanocne drzewko.

– Pomysł typowo wielkanocny, inspiracją był polski folklor w nowym wydaniu, nowych barwach i nowym bardziej odważnym wydaniu. Na drzewku można zobaczyć ptaki i kwiaty, czyli typowe elementy polskiego folkloru – mówi Marta Jasińska, autorka projektu wielkanocnego drzewka.

Ozdobom towarzyszą również kolorowe stroiki uzupełniające projekt. Dodatkowo drzewko jest podświetlone co pozwala oglądać je również nocą. Warto zaznaczyć, że projekt oraz ozdoby na nim są prezentem dla Piły i jej mieszkańców od firmy MAG Sp. z o.o. – lidera na rynku, producenta choinek oraz ozdób świątecznych upiększających przestrzeń w wielu miejscach na świecie.

W ubiegłych latach w okresie Świąt Bożego Narodzenia drzewko ustrojone było m.in. we flamingi i nuty. Tegoroczne zimowe ozdoby były podziękowaniem dla medyków, grupy zawodowej zaangażowanej bardzo mocno w walkę z pandemią koronawirusa i dbającej o pacjentów w tych trudnych czasach. A już teraz zadajemy sobie i mieszkańcom pytanie o to, jakie ozdoby powinny zawisnąć tam w pozostałych porach roku.

Aleksandra Kramkowska
Biuro Prezydenta Urząd Miasta Piły
Foto: Maciej Rosiński

wielkanocne_drzewko1_01

wielkanocne_drzewko1_05 wielkanocne_drzewko1_02 wielkanocne_drzewko1_03 wielkanocne_drzewko1_04