Wyjątkowa oferta Biblioteki!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. P. Szumana w Pile znów zaskakuje! Tym razem chodzi o jedyną w swoim rodzaju ofertę darmowego dostępu do elektronicznych wersji książek, które za pomocą strony internetowej www.biblioteka.pila.pl można swobodnie przeczytać lub wysłuchać.

To wyjątkowe przedsięwzięcie powinno zadowolić wszystkich, którzy preferują korzystanie z ebooków i audiobooków, bądź mają kłopot z wypożyczeniem lub kupnem swojej ulubionej książki. Zasoby „Wolnych Lektur” to obecnie ponad 1700 bezpłatnych pozycji, ale możemy mieć pewność, że ich liczba będzie stale rosła. O wzbogacenie kolekcji zabiegają sami cyfrowi bibliotekarze, którzy dostarczają kolejne dzieła do naszej jednostki. Dodajmy, że wszystkie zmagazynowane utwory zostały profesjonalnie opracowane i opatrzone przypisami.

Każdą z pozycji już teraz można swobodnie pobrać na dowolne urządzenie (komputer stacjonarny, tablet, smartfon lub odtwarzacz mp3) i bez ograniczeń czytać, słuchać oraz udostępniać innym. I wreszcie najważniejsze – pobieranie plików jest bezpłatne, dostępne 24 godziny na dobę dla wszystkich użytkowników katalogu on-line. Nic, tylko korzystać!

Jak to działa?

1.    Wejdź na stronę: www.biblioteka.pila.pl

2.    Uruchom zakładkę „Katalog on-line”

3.    Wybierz zakładkę: „Wyszukiwanie”

4.    W zakładce „tytuł serii” wpisz hasło „Wolne Lektury” i potwierdź poprzez kliknięcie okienka „Szukaj”. W taki sposób można zobaczyć tytuły wszystkich utworów dostępnych w formie elektronicznej.

Można też wyszukać konkretne dzieło, wpisując w katalogu wybrany tytuł lub jego autora, natomiast zaznaczając jednocześnie indeks „Wolne Lektury”, system przeszuka wyłącznie elektroniczne zasoby Biblioteki.

Projekt „Wolne Lektury” fundacji Nowoczesna Polska realizowany jest we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Śląską i Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Pile

wyjatkowa_oferta_biblioteki10

wyjatkowa_oferta_biblioteki12 wyjatkowa_oferta_biblioteki11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *