WYRZYSK. Włamał się do piwnicy, bo potrzebował pieniądze na 18-ste urodziny

Wlamal_sie_do_piwnicy

Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku 18 listopada zatrzymali 18–letniego mieszkańca Wyrzyska, podejrzanego o włamanie do piwnicy w budynku mieszkalnym przy ulicy Przemysłowej w Wyrzysku. Jak się okazało młody mężczyzna popełnił przestępstwo, bo… potrzebował pieniądze, aby zorganizować dla znajomych imprezę z okazji 18 urodzin. Teraz za tak nieodpowiedzialne zachowanie grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili zajmujący się sprawą policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku, do zdarzenia doszło w nocy z 4 na 5 listopada bieżącego roku w budynku mieszkalnym przy ulicy Przemysłowej w Wyrzysku. W tym czasie nieznany sprawca uszkodził zabezpieczenia w drzwiach jednej z piwnic i wszedł do środka. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad tysiąca złotych.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania włamywacza. Jak się okazało, śledczy bardzo szybko wpadli na jego ślad. Po kilku dniach, jakie upłynęły od włamania, policjanci mieli już pewność, że przestępstwa dokonała konkretna osoba. Amator cudzego mienia wpadł w ręce funkcjonariuszy wczoraj na terenie Wyrzyska.

Jak oświadczył zatrzymany mężczyzna, włamał się do piwnicy, ponieważ potrzebował pilnie gotówki, aby zorganizować dla znajomych imprezę z okazji swoich 18-stych urodzin. Policjanci z Komisariatu Policji w Wyrzysku odzyskali w całości skradzione mienie.

Zatrzymany to 18–letni mieszkaniec Wyrzyska. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu kara 10 lat więzienia.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *