Zakład Aktywności Zawodowej w Pile. Międzynarodowy Dzień Osoby Niepełnosprawnej

W poniedziałek, 5 grudnia, prezydent Piotr Głowski odwiedził Zakład Aktywności Zawodowej w Pile.  Wizyta nawiązywała do obchodzonego 3 grudnia Dnia Osoby Niepełnosprawnej.

Prezydent podsumował dotychczasową współpracę miasta z pilskim ZAZ-em, obejmującą porządkowanie terenów zielonych, placów zabaw oraz boisk przez dział porządkowy zakładu. Ponadto gmina Piła w ostatnim czasie zleciła zakładowi uszycie około 100 toreb , które są produktem wyjątkowym. Materiałem z którego torby zostały wykonane jest baner, który zdobił Piłę w 2013 roku w związku z obchodami 500-lecia Piły.

– Dzięki pracy pilskiego ZAZ-u powstały naprawdę  piękne torby, które będą nie tylko promowały miasto, ale także ideę którą chcieliśmy w ten sposób pokazać, że wykorzystujemy zasoby ludzkie które mamy w mieście oraz że wykorzystujemy materiał, który nie poszedł na śmietnik, tylko znajdzie swoje następne, nowe życie” – powiedział podczas spotkania Piotr Głowski, prezentując uszyte przez pracowników ZAZ-u torby. Torby są dostępne w sprzedaży w Regionalnym Centrum Kultury w Pile i z pewnością będą doskonałym prezentem z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ponadto w ciągu kilku ostatnich lat miasto zleciło uszycie około 5 000 flag przez ZAZ.

Na spotkaniu obecny był także senator Mieczysław Augustyn, który wspominał historię powstania ZAZ-u istniejącego już w Pile od 11 lat oraz Grzegorz Marciniak, prezes Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, który opowiedział o współpracy z ZAZ-em, będącym od niedawna  także członkiem IGPW oraz zachęcał przedsiębiorców zarówno do zatrudniania osób niepełnosprawnych jak i do nawiązania współpracy biznesowej z ZAZ w Pile.

Zakład Aktywności Zawodowej w Pile zatrudnia 71 osób, w tym 56 osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym bądź umiarkowanym. W ciągu ostatnich kilku lat zakład rozrósł się, jest modernizowany i remontowany. Dowiedzieliśmy się także, że pilski ZAZ eksportuje swoje wyroby do państw takich jak Niemcy czy Austria. Korzystając z gościnności zastępcy dyrektora ZAZ-u Katarzyny Marudy mieliśmy okazję zwiedzić zakład za co serdecznie dziękujemy.

Prezydent spotkał się także z członkami Stowarzyszenia Deep Diver HSA i zaprosił ich do monitorowania miasta pod kątem potrzeb osób niepełnosprawnych oraz zgłaszania stosownych uwag.

J. Oburota

zaklad_aktywnosci_zawodowej00

zaklad_aktywnosci_zawodowej04 zaklad_aktywnosci_zawodowej01 zaklad_aktywnosci_zawodowej02 zaklad_aktywnosci_zawodowej03