Zakończyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Znamy harmonogram wydawania paczek żywnościowych ze Świątecznej Zbiórki Żywności

To była wyjątkowa Świąteczna Zbiórka Żywości, którą organizował Pilski Bank Żywności. Bez wolontariuszy wiadomo z jakiego powodu, ale tradycyjnie z otwartymi sercami ludzi dobrej woli- klientów sklepów, przedsiębiorców czy z darowizny przez stronę internetową. W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną żywność zebrana na terenie Piły dystrybuowana będzie bezpośrednio przez Bank Żywności (bez udziału organizacji partnerskich) wśród osób skierowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pile. Pomocą objętych będzie ponad 800 rodzin.

Tegoroczna Świąteczna Zbiórka Żywności po raz kolejny pokazała, że chcemy dzielić się jedzeniem i pomagać potrzebującym!

– Z wielką radością chciałem zakomunikować, że Pilski Bank Żywności osiągnął prawdopodobnie najlepszy wynik zbiórki żywności w kraju. Nie jest to może dużo ton jak to bywało kiedy zbiórkę obsługiwali dzielni wspaniali wolontariusze. Jednak te 4,5 tony łączne to na pewno najlepszy wynik Wielkopolsce. Na ten wynik złożyła się tona żywności zebrana od przedsiębiorców i UM Piły. Wielkie dzięki dla prezydenta Piły Piotra Głowskiego, wiceprezydent Beaty Dudzińskiej i przedsiębiorcy Krzysztofa Rauhuta, który bardzo propagował tę akcję wśród pilskich firm. Zwracaliśmy się też do powiatu pilskiego, aby ich zainspirować tą zbiórką. Niestety nie wyszło, ale mam nadzieję, że przy kolejnej zbiórce u nich też kosze na żywność się pojawią. Ze sklepów udało się zebrać ponad 800 kg, a nasze organizacje w terenie zebrały 2,5 tony. Także byliśmy drugim Bankiem Żywności w Polsce jeśli chodzi o zaangażowanie restauratorów w dostarczaniu posiłków, za które ma płacić TVN Grupa Discovery. 200 posiłków jeszcze przed świętami za pośrednictwem pilskich restauracji dotrze do potrzebujących nawet w dniu wigilii. Gdy do tego dołożymy jeszcze tony ze sklepu internetowego to wyjdzie nam ponad 5 ton zebranej żywności. W tamtym roku było to 20 ton – mówi Mieczysław Augustyn, prezes Banku Żywności w Pile.

Osoby chętne do skorzystania z pomocy (paczki żywnościowej ze Świątecznej Zbiórki Żywności), a które wcześniej taką chęć zgłosiły w MOPS Piła lub zgłoszą się tam do 18 grudnia po pozytywnej weryfikacji, których nazwisko zaczyna się na wymienioną poniżej literę, proszeni są o przybycie w wyznaczonym terminie do PBŻ ul. Motylewska 24.

Data wydania paczki – Pierwsza litera nazwiska
7 grudnia 2020 (poniedziałek) – A,B,C
8 grudnia 2020 ( wtorek) – D,E,F,G
9 grudnia 2020 (środa) – H,I,J
10 grudnia 2020 (czwartek) -K
11 grudnia 2020 (piątek) – L,Ł,M
14 grudnia 2020 (poniedziałek) – N,O,P
15 grudnia 2020 (wtorek) – R
16 grudnia 2020 (środa) – S
17 grudnia 2020 (czwartek) – T,U,W,Z
18 grudnia 2020 (piątek) – osoby z nowymi skierowaniami

Z powodu koronawirusa wiele osób rezygnuje z częstych zakupów stacjonarnych, dlatego można jeszcze pomóc za pośrednictwem zbiórkowego sklepu internetowego na stronie www.zbiorkazywnosci.pl  Po zaznaczeniu Pilskiego Banku Żywności, zostaną im przekazane ofiarowane Państwa pieniądze, za które zakupione zostaną produkty spożywcze.

Sebastian Daukszewicz

zakonczyla_sie_swiateczna1_01

zakonczyla_sie_swiateczna1_09 zakonczyla_sie_swiateczna1_02 zakonczyla_sie_swiateczna1_03 zakonczyla_sie_swiateczna1_04 zakonczyla_sie_swiateczna1_05 zakonczyla_sie_swiateczna1_06 zakonczyla_sie_swiateczna1_07 zakonczyla_sie_swiateczna1_08