Miasteczko Ruchu Drogowego ponownie dostępne. Wspólne patrole z policjantami i strażakami

Wzmocnione patrole kontrolujące palenie w piecach, stan kominów w lokalach na terenie Piły, nowe uprawnienia strażników związane z prowadzeniem Miasteczka Ruchu Drogowego – to tematy, które poruszył 19 marca na konferencji prasowej Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.

– Od 14 marca Miasteczko Ruchu Drogowego jest dostępne dla rowerzystów po przerwie zimowej. Na obiekcie można uczestniczyć w Rowerowej Akademii Przedszkolaka, w której do dyspozycji jest 15 chodzików. W ubiegłym roku z Miasteczka skorzystało ponad 6 tys. osób, z czego w okresie wakacyjnym dzięki zorganizowanemu turniejowi ponad 3, 5 tys. W tym roku organizujemy na naszym obiekcie Finał Powiatowy konkursu bezpieczeństwa w ruchu drogowym szkół podstawowych i gimnazjalnych. Chcielibyśmy przeprowadzić finał wojewódzki tej imprezy, a w okresie wakacyjnym turniej o miano najlepszego kierowcy rowerów dla dzieci 9-13 lat. Zapraszamy grupy zorganizowane od godziny 8 do 14, a potem do godziny 20 wszystkich pozostałych, ze swoimi rowerami lub z mozliwością wypożyczenia na miejscu – mówi Wojciech Nosek, komendant Straży Miejskiej w Pile.

Od 1 kwietnia Straż Miejska w Pile z Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pile będzie organizować wspólne dwuosobowe patrole na skuterach. Strażników miejskich nie zabraknie również na rowerach oraz w patrolu wspólnym ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile.

– Strażak w tym naszym zestawie jest skierowany najbardziej na to, żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda pod kontem BHP. Dużo w tym roku było zapaleń sadzy w kominach. Oni edukują, mówią czego nie wolno palić i mówią o zabezpieczeniu w czujki dymu. Strażnicy miejscy w zeszłym roku sprawdzili ponad 400 posesji pod kontem spalania. Łącznie sprawdziliśmy 600 obiektów. Myślę, że strażak, który został włączony do tego patrolu jest swego rodzaju elementem edukacyjnym. My natomiast jak widzimy ewidentne wykroczenia z tym, co jest palone wystawiamy mandaty, ale też edukujemy. W okresie zimy takich mandatów było 11 na kwotę 800 zł, z tego 25 pouczeń bez mandatu – dodaje Wojciech Nosek.

Komendant Straży Miejskiej w Pile pochwalił się, że udało się złapać sprzedawcę z jednego z pilskich kiosków, który sprzedawał młodzieży niepełnoletniej papierosy na sztuki. Sprzedawca ten został ukarany mandatem 400 zł plus kosztami procesu.

Sebastian Daukszewicz

miasteczko_ruchu_drogowego10

miasteczko_ruchu_drogowego16 miasteczko_ruchu_drogowego11 miasteczko_ruchu_drogowego12 miasteczko_ruchu_drogowego13 miasteczko_ruchu_drogowego14 miasteczko_ruchu_drogowego15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *