Pod lupą! Listopad 2023. Doktor Jekyll i Pan Hyde!

Czy są wśród nas Pozerzy? Pytanie jest z gruntu retoryczne. Przecież nader często spotykamy w życiu codziennym mistyfikantów. Zarówno w życiu publicznym, polityce czy samorządzie. Ba, nawet w życiu rodzinnym, gdzie jeden z członków familii odgrywa swoją życiową rolę, i tu nie chodzi o fakt, że jest w czterech ścianach swego pielesza tyranem i zwykłym chamem, ale że udaje miłość do swego partnera, którego „w tajemnicy” zdradza na prawo i lewo”.

 

Znamy również, jak już napisałem, w sferze władz samorządowych osoby, będące „doktorami Jekyllami i Mr. Hyde’ami”. Na pokaz, przed społeczeństwem odgrywają swoje oscarowe role ludzi „do rany przyłóż”, a w swojej arendzie (czyt. zarządzanej jednostce samorządowej) są prawdziwymi Hydami, którzy swoich podwładnych traktują gorzej niż Kaligula. Są prawdziwymi dzierżymordami, tyranami obrzucającymi ich w niewybredny sposób „mięsem”, sekując a nawet stosując quazi(?) mobing.

 

Tym satrapom chyba się wydaje, że są nieograniczonymi hegemonami (w najgorszych z możliwych rodzajów!) i zostali namaszczeni przez siły nadprzyrodzone do tego rodzaju impertynenckich zachowań i pełnionej funkcji.

 

Nie Panowie Hyde, to nie bogowie dali wam dożywotnio berło władzy, ale pośrednio – czasowo – elektorat, przez swoich mandatariuszy. Wiedzcie dwulicowcy, że łaska pańska (czyt. elektorska) na pstrym koniu jeździ! Jest baaardzo KRUCHA!

Marek Mostowski

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *