Policjanci z dziećmi podczas zimowych ferii

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile podczas ferii odwiedzają grupy dzieci przebywających na zimowiskach. Podczas rozmów z dziećmi funkcjonariusze poruszają tematykę dotyczącą bezpiecznych zachowań podczas okresu zimowego.

Od początku trwania tegorocznych ferii, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Pile wspólnie z pracownikami pilskiego sanepidu odwiedzają cyklicznie dzieci biorące udział w zorganizowanych na terenie naszego miasta zimowiskach. Głównym celem spotkań jest omówienie z najmłodszymi podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Pilscy funkcjonariusze odwiedzają m.in.  grupy dzieci i młodzieży przebywające na zimowiskach w szkołach podstawowych na terenie Piły. Funkcjonariusze poruszają tematykę dotyczącą przede wszystkim bezpiecznych zachowań podczas trwania okresu zimowego. Dodatkowo stróże prawa rozmawiają z dziećmi na tematy dotyczące zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania się na podwórku oraz w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Mundurowi sprawdzają również wiedzę dzieci dotyczącą znajomości telefonów alarmowych, a w szczególności w jakich sytuacjach z nich korzystać oraz jak się zachować w trakcie rozmowy z dyspozytorem.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

policjanci_z_dziecmi01

policjanci_z_dziecmi02 policjanci_z_dziecmi03 policjanci_z_dziecmi04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *