Poseł Porzucek o wzroście płacy minimalnej i ustawie antyterrorystycznej

Prawo i Sprawiedliwość chce podwyższyć płacę minimalną do 2000 zł i stawkę godzinową do 13 zł. Skorzystają na tym przede wszystkim pracownicy, którzy do tej pory zarabiali najmniej. O tym i o ustawie antyterrorystycznej mówił na ostatniej konferencji prasowej poseł Prawa i Sprawiedliwości Marcin Porzucek.

– Do naszej propozycji przychyla się wiele związków oraz pozytywnie wypowiadają się eksperci niezwiązani z naszym środowiskiem, jak m.in. Marek Belka, który ustępuje z fotela NBP, czy minister Kołodko związany z lewicą. To są ludzie, którzy uważają, że płaca minimalna powinna być na jak najwyższym poziomie i zbliżona do 50 % średniego wynagrodzenia. Rząd Prawa i Sprawiedliwości zmierza do tego kierunku i mamy nadzieje, że przedsiębiorcy z tym sobie poradzą. „Dobra zmiana” to przede wszystkim jest to, co ma trafić bezpośrednio do obywateli, a nie tylko fajne inwestycje – mówi poseł ziemi pilskiej Marcin Porzucek.

PiS w błyskawicznym tempie przyjmuje w parlamencie ustawę antyterrorystyczną i zapewne bez zastrzeżeń podpisze ją prezydent Andrzej Duda. Dzięki wprowadzonym przepisom, m.in. nastąpi koniec kart telefonicznych kupowanych anonimowo.  Teraz będzie konieczne rejestrowanie telefonicznych kart pre-paidowych.

– Nie ma tygodnia, kiedy nie słyszymy o zamachach na świecie. Na szczęście w Polsce to się nie zdarza, dzięki naszej polityce imigracyjnej, która jest skuteczna, a w wielu krajach z tym sobie nie radzą. Mylę, że ok. 5 tys. obywateli Unii Europejskiej walczy w szeregach państwa islamskiego. Znaczna cześć tych ludzi wróci do Europy. Nasza ustawa daje służbom pewne uprawnienia. Jestem pewny, że ta ustawa będzie dotykać tych, którzy stanowią zagrożenie. Nikogo nie będzie interesować zwykły obywatel, z kim pisze np. na fb, czy komu wysyła zdjęcia. Musimy być jednak wyposażeni w takie narzędzia, aby w sposób minimalny wyeliminować ryzyko terrorystyczne – mówi Marcin Porzucek.

W ubiegłym tygodniu z Inicjatywy Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Nadnoteckich odbyło się spotkanie posłów z naszego okręgu z kilkunastoma samorządowcami: wójtami, burmistrzami i starostami z północnej Wielkopolski. Poseł Porzucek wspomniał, że zabrakło na tym spotkaniu prezydenta Piły lub jego zastępców. Według niego to pokazuje, kto chce na ważne tematy rozmawiać. A rozmawiano m.in. o reformie edukacji i infrastrukturze energetycznej.

(SE)

posel_porzucek01

posel_porzucek02 posel_porzucek03 posel_porzucek04

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *