Prezydent zadowolony ze współpracy z KŻ Victoria Piła

Wiele klubów, także tych występujących w Ekstralidze, może liczyć na ogromne wsparcie ze strony samorządów. Pieniądze do klubowej kasy trafiają w tym przypadku najczęściej z tytułu promocji miasta poprzez sport. O tym, że są to środki niezbędne do funkcjonowania drugoligowej drużyny Polonii Piła nie trzeba nikogo przekonywać. 2 lipca z roboczą wizytą na stadionie przy ul. Bydgoskiej przebywał Piotr Głowski, prezydent Piły, który spotkał się z przedstawicielami klubu żużlowego Victoria Piła. Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa.

– Jesteśmy po spotkaniu związanym z bieżącą działalnością klubu. Rozmawialiśmy o umowie, jaka istnieje pomiędzy klubem a Urzędem Miasta, odnośnie promocji, dodatkowych reklam, które pojawią się jeszcze w najbliższym czasie na stadionie i wokół zawodników tak, aby podczas relacji filmowych czy na zdjęciach było wyraźnie widać, że znajdujemy się na pilskim stadionie i że to pilska drużyna jedzie w danym meczu – mówi Piotr Głowski, Prezydent Piły. – Jestem zadowolony nie tylko z wyniku drużyny, ale również z tego w jaki sposób ta nasza współpraca się układa. Po wielu latach różnych sytuacji klubowo-miejskich obecnie jesteśmy dobrymi partnerami, potrafimy dobrze realizować to, co jest najważniejsze, czyli dawać radość mieszkańcom Piły, całego subregionu i pokazywać dobry sport, który dostarcza wiele wrażeń. Dziękuje również sponsorom, którzy są z klubem teraz, może u progu awansu, bo to są ci najwierniejsi nawet w tej niższej klasie rozrywkowej. Moja obecność tutaj to też potwierdzenie, że jest tu zarząd, który w sposób racjonalny gospodaruje środkami, że można im powierzyć nie tylko publiczne pieniądze, ale też swoje prywatne. Mam nadzieje, że grono sponsorów, szczególnie w przypadku awansu, będzie nie tylko liczniejsze, ale z bogatszymi portfelami. To sport, który przyciąga w Pile i w regionie bardzo dużo ludzi – puentuje prezydent Piły.

Również Zarząd KŻ Victoria jest zadowolony z dobrej współpracy z Urzędem Miasta, MOSIR-em, i obiecuje, że będzie nadal promować miasto u siebie na stadionie, jak i podczas meczów wyjazdowych, gdzie jak można zauważyć Polonia osiąga dobre wyniki, które – jak mówi Tomasz Soter, prezes klubu – mogą być jeszcze lepsze.

– Żużel to sport kosztowny i nie ukrywajmy, że zwycięstwa takie jak np. to ostatnie w Rawiczu sporo klub kosztują. Dziękuję Miastu oraz sponsorom tym, którzy z nami są i zapraszamy do współpracy. Dwa mecze pozostały w Pile do rundy play-off, a tam kolejne. Myślę, że zrobimy wszystko, aby ten wynik był dobry, mamy mocny skład. Robimy to wszystko dla kibiców, którzy w liczbie średnio 3 tys. odwiedzają nasz stadion – mówi Tomasz Soter, prezes KŻ Victoria Piła.

Warto również podkreślić, że wszyscy obecni na spotkaniu panowie są zadowoleni z imprezy „Polska – Wojownicy Mistrza” w ramach Polish Speedway Battle, która odbyła się 3 czerwca i była pokazana na żywo w TVP Sport. Już dziś klub myśli o kontynuacji tej imprezy w przyszłym roku w Pile.

Sebastian Daukszewicz

prezydent_zadowolony01

prezydent_zadowolony02 prezydent_zadowolony03 prezydent_zadowolony04 prezydent_zadowolony05 prezydent_zadowolony06 prezydent_zadowolony07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *