Przed nami Blues Express Festival

10 lipca rusza po raz dwudziesty trzeci Festiwal Blues Express, który jest imprezą łączącą bluesa z koleją. Od ponad dwudziestu lat istotą i najważniejszym elementem całego wydarzenia jest przejazd specjalnego pociągu, który ma na celu nie tylko doskonałą zabawę, ale przede wszystkim promocję muzyki bluesowej oraz ocalenie od zapomnienia bogatych tradycji związanych z bardzo kiedyś ważnym szlakiem kolejowym. Zawsze w przeddzień przejazdu pociągu ma miejsce trzygodzinny koncert bluesowy w Pile.

Następnego dnia 11 lipca na dworcu w Poznaniu, w samo południe, rozpoczyna się główny dzień Festiwalu. Skład wagonów Blues Expressu obowiązkowo ciągnie parowóz. Bluesa, można usłyszeć nie tylko podczas jazdy pociągu, ale również na siedmiu kolejnych stacjach: w Poznaniu, Rogoźnie Wlkp., Chodzieży, Pile, Krajence, Złotowie i Zakrzewie. Na każdej z wymienionych stacji gra inna kapela bluesowa, a widownię tworzą nie tylko pasażerowie Blues Expressu, ale również pasażerowie innych pociągów, a także mieszkańcy danej miejscowości.

W tym roku podczas inauguracyjnego koncertu w Pile zagrają Blueset i Riders. Na koncercie finałowym w Amfiteatrze Leśnym nad Jeziorem Proboszczowskim w Zakrzewie wystąpią: Blues Flowers, Electric Lady (Czechy), Demian Band (Argentyna), JJ Band, Kraków Street Band, Zgredy Billies oraz Blues Menu.

(SE)

przed_nami_blues_express10

BluesExpress2015 przed_nami_blues_express11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *