Seminarium statystyczne z działań ratowniczo – gaśniczych

24 lutego 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży odbyło się seminarium statystyczne z działań ratowniczo – gaśniczych oraz z ćwiczeń, szkoleń i warsztatów. Seminarium, któremu przewodniczył Komendant Powiatowy PSP w Chodzieży – bryg. Przemysław Skonieczny, dotyczyło działań przeprowadzonych w 2015 roku oraz ilości i rodzaju powstałych zdarzeń na przestrzeni ostatnich 10 lat. W spotkaniu uczestniczyli funkcjonariusze systemu codziennego komendy.

Ponadto w dniach 4, 8 oraz 15 lutego br. tematyczne seminarium odbyło się na każdej zmianie służbowej JRG oraz SKKP. W trakcie seminarium zostały przedstawione statystyki m.in.: ilości i rodzaju zdarzeń, rodzaju obiektów, w którym występowały, przyczyny powstania zagrożenia, ilości osób śmiertelnych i poszkodowanych czy ilości udzielonej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Odrębnym zagadnieniem, była liczba interwencji oraz ilość osób poszkodowanych związanych z występowaniem lub podejrzeniem występowania tlenku węgla. Ponadto przedstawiono i omówiono najważniejsze wnioski i uwagi z działań ratowniczo – gaśniczych oraz ćwiczeń taktyczno – bojowych z 2015 roku.

Wnioski z analizy statystyk oraz uwagi będą wdrażane w procesie doskonalenia zawodowego w 2016 roku oraz w kolejnych latach.

Tekst: st. kpt. Leszek Naranowicz
Zdjęcia: archiwum KP PSP w Chodzieży

seminarium_statystyczne01

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA seminarium_statystyczne05 seminarium_statystyczne06

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *