Udane Mistrzostwa Polski lekkoatletów Gwardii

udane_mistrzostwa_gwardii

W Białej Podlaskiej odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów, w których udanie startowali lekkoatleci pilskiej Gwardii. Nie zwiódł jak zwykle Michał Kamiński, który przed zawodami typowany był do brązowego medalu i z takim krążkiem powrócił do Piły.

Michał w chodzie sportowym na 10000 m zajął trzecie miejsce z wynikiem 45:33,41 poprawiając rekord życiowy o ponad minutę. Należy odnotować fakt, że Michał jako jedyny zawodnik z czołowej ósemki chodziarzy poprawił „życiówkę” w tych zawodach, co może tylko świadczyć o prawidłowym prowadzeniu i przygotowaniu zawodnika przez trenera Czesław Rajewicza.

Bardzo miłą niespodziankę zrobiła Sara Gawlak, która od kilku sezonów borykała się  z kontuzjami i nie mogła pokazać swoich możliwości, jeszcze wiosną kontuzja wyeliminowała ją ze startu na MPJ w biegach przełajowych. Tutaj Sara pokazała swoją waleczność i w bardzo silnie obsadzonym biegu na 5000 m zajęła ósme miejsce z bardzo dobrym rezultatem 18:36,04 dodając do tego jeszcze dwunaste miejsce w biegu na 3000 m z rekordem życiowym 10:36,09 jej występ w Białej Podlaskiej należy  bardzo wysoko ocenić.

Na swoim wysokim poziomie wystartował w skoku wzwyż Jakub Musiał uzyskując rezultat 190 cm co dało mu ósme miejsce. Ekipę gwardzistów uzupełnił Marcin Lawer, który w skoku w dal z wynikiem 6,49 zajął czternaste miejsce. Zawody w klasyfikacji województw wygrała reprezentacja Wielkopolski, a w klasyfikacji klubowej skromna czteroosobowa reprezentacja pilskiej Gwardii z dorobkiem 28 pkt. zajęła 43 miejsce na sklasyfikowanych 177 klubów.