Wiosna tuż, tuż…

Wiosna_tuz_ tuz

Pierwszy dzień wiosny to dla młodzieży bardzo często tradycyjny dzień wagarowicza. Piątkowy i sobotni dzień  będzie również pracowity dla pilskich policjantów. Jak co roku funkcjonariusze dbać będą o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży oraz o zachowanie ładu i porządku na ulicach miasta.

W związku ze zbliżającym się pierwszym dniem wiosny oraz możliwością wystąpienia w tym dniu zakłóceń porządku publicznego oraz innych naruszeń prawa, pilscy policjanci organizują działania prewencyjne „Wiosna 2015”.

W najbliższych dniach mundurowi zajmą się między innymi ujawnianiem przypadków łamania prawa takich jak sprzedaż napojów alkoholowych osobom nieletnim. Pełniący w tym dniu na terenie naszego powiatu funkcjonariusze zwracać będą również szczególną uwagę na przypadki zakłócania porządku publicznego przez osoby nieletnie. Funkcjonariusze kontrolować będą miejsca, w których najczęściej zbiera się młodzież w porze wieczorowo-nocnej.

Działania w ramach zapewnienia bezpieczeństwa podczas pierwszego dnia wiosny przeprowadzone zostaną w dniach 20-21 marca 2015 roku. Udział w nich wezmą nie tylko policjanci umundurowani, ale również funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, Referatu ds. Przestępczości Nieletnich oraz  Wydziału Ruchu Drogowego pilskiej komendy.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *