Wspólna narada pilskich strażaków

17 lutego 2015 roku w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile odbyła się narada służbowa z przedstawicielami jednostek OSP z terenu powiatu pilskiego.

Spotkanie otworzył Komendant Powiatowy PSP w Pile – mł. bryg. Rafał Mrowiński, który podsumował rok 2014, przedstawiając między innymi dane statyczne oraz omawiając charakterystyczne zdarzenia. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Pile – dh Krzysztof Fojt, który poruszył bieżące sprawy dotyczące Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ostatniej części narady omówione zostały sprawy operacyjne, w tym zasady i procedury dysponowania sił i środków do zdarzeń. Przedstawiono również plany szkoleniowe na 2015 rok oraz przypomniano zasady łączności obowiązujące podczas działań ratowniczo – gaśniczych.

Było to pierwsze w tym roku spotkanie z przedstawicielami wszystkich jednostek OSP typu S z terenu powiatu pilskiego. Narada oprócz omówienia spraw bieżących pozwoliła na wypracowanie wspólnych wniosków. Zgodnie z zapowiedzią Komendanta Powiatowego PSP w Pile, podobne spotkania odbywać się będą cyklicznie w ciągu roku.

Tekst & zdjęcia: mł. kpt. Paweł Kamiński

wspolna_narada_pilskich_strazakow10

wspolna_narada_pilskich_strazakow12 wspolna_narada_pilskich_strazakow11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *