Dzień z pilskimi strażakami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Dzień z pilskimi strażakami

8 lutego br. na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 Państwowej Straży Pożarnej w Pile strażacy gościli rodzinę, która wylicytowała w aukcji charytatywnej zwiedzanie jednostki straży pożarnej.

Strażacy pełniący w tym dniu  służbę zaprezentowali pojazdy gaśnicze i specjalistyczne, będące na terenie jednostki. Każdy z pojazdów został dokładnie omówiony oraz przekazano przybyłym gościom informację na temat specjalistycznego wyposażenia tych aut.

Szczególnym zainteresowaniem wśród gości cieszyły się łodzie ratownicze do których można było wejść i usiąść  za sterami. Podczas zwiedzania siedziby straży pożarnej, tata z synem zaliczyli ćwiczenia w komorze dymowej. Tata, czynny strażak z jednostki  OSP Kruszewo praktycznie pokonywał wszystkie przeszkody w zadymionej i rozgrzanej komorze, natomiast syn nadzorował cały przebieg z pomieszczenia sterowni. Kulminacyjnym punktem spotkania było ugaszenie kontrolowanego pożaru przy wykorzystaniu gaśnicy proszkowej.
I to zadanie zostało wykonane i zaliczone przez strażaków.

Na sam koniec spotkania strażacy przekazali podziękowania dla gości za udział w aukcji charytatywnej oraz nie zabrakło wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Opracował: bryg. Zbigniew Szukajło, KP PSP Piła
Zdjęcia: www.pila112

 

dzien_z_pilskimi1_01

dzien_z_pilskimi1_02 dzien_z_pilskimi1_03 dzien_z_pilskimi1_04 dzien_z_pilskimi1_05 dzien_z_pilskimi1_06 dzien_z_pilskimi1_07 dzien_z_pilskimi1_08 dzien_z_pilskimi1_09 dzien_z_pilskimi1_10dzien_z_pilskimi1_11