Spotkanie DEMOnstarycjne Toastmasters Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Spotkanie DEMOnstarycjne Toastmasters Piła

Klub mówców, warsztaty wystąpień publicznych, to w ogromnym uproszczeniu charakterystyka tego, czym zajmuje się jedyny w Pile klub, w którym jego członkowie spotykają się po to, by ćwiczyć wystąpienia publiczne w swoim gronie.

Dlaczego w największym skrócie? Dlatego, iż zakładający organizację edukacyjną non profit Ralph Smedley żyjący wówczas w Kalifornii tj. w 1924 roku, takie miał założenie, by w przyjaznych warunkach ludzie mogli rozwijać umiejętności komunikacyjne. Założenie to przetrwało, i do dzisiaj w ponad 142 krajach na świecie ludzie spotykają się w klubach Toastmasters by rozwijać swoje umiejętności z dziedziny wystąpień publicznych, efektywnej komunikacji, pokonując własne bariery i opanowując to, czego ludzie na świecie boją się najbardziej. Toastmasters International rozwinął i nadal rozwija swoją ofertę edukacyjną, dzięki czemu z klubów wywodzą się najlepsi mówcy, liderzy, których czytamy, oglądamy na takich konferencjach jak TEDx czy u boku Briana Tracy.

Jeśli w tym momencie czytelnik pomyśli to nie dla niego. To za chwilę może zmienić zdanie. Strach paraliżuje każdego, kto musi odpowiedzieć na najprostsze pytanie na zebraniu zarządu, podczas warsztatów, wykładów, czy w innych prozaicznych sytuacjach. Klubowicze uczą się mówić – mówić tak by nas słuchano. Słuchać i tworzyć otaczającą nas rzeczywistość. Od codziennych czynności, po np. duże konferencje. W pakiecie z pokonaniem strachu otrzymują szereg kompetencji miękkich, których nie spodziewają się nabyć.

Klubowicze z Piły spotykają się w każdą środę o godz. 19.00 w Inwest Parku przy ul. Dąbrowskiego 8. Spotkania są otwarte i może na nie przyjść każdy kto ma ochotę przyjrzeć się osobiście jak funkcjonują kluby Toastmasters.

W niedalekim czasie, bo już 21 marca 2018 r. odbędzie się spotkanie pokazowe, na którym zobaczycie nie tylko pilskich mówców, ale gości z innych klubów z Polski.
Odkrywając karty, już możemy zdradzić, że na scenie wystąpi Krzysztof Bursztynowicz  – finalista Mistrzostw Polski w Mowach Humorystycznych oraz Mistrzostw Polski w Mowach Improwizowanych (Gorących Pytaniach); były prezes, skarbnik, a obecnie sekretarz najbardziej kontrowersyjnego klubu Toastmasters w Polsce – KontestMasters. Zawodowo od blisko dekady zarządza projektami w międzynarodowych korporacjach i polskich firmach.

Spotkanie poprowadzą współzałożycielka pilskiego klubu, prezeska I i II kadencji Dorota Semenov oraz prezes IV i V kadencji Przemysław Kucharski.

Nowość! W tym roku Toastmasters International wprowadza nowy program edukacyjny PATHWAYS, a w nim:

• 10 różnorodnych ścieżek rozwoju, dających ponad 280 umiejętności do wyboru

• nowy portal zawierający ankiety, quizy, materiały video

• najlepsze elementy obecnego programu (spotkania, mowy, role)

• jeszcze więcej informacji zwrotnej i rozbudowany mentoring

Zapraszamy:
21.03.2018 r. (środa) godz. 19.00
Inwest Park, kuluary sali miejskiej
Piła, ul. Dąbrowskiego 8

pozdrawiam

Dorota Semenov
Viceprezes ds. Edukacji
Toastmasters Piła

spotkanie_demonstracyjne_toastmasters00

spotkanie_demonstracyjne_toastmasters02 spotkanie_demonstracyjne_toastmasters01